Sunday, September 13, 2020

Radom (Poland), 11-13.9.2020 -National u20 Championships-

Radom (Poland), 11-13.9.2020 -National u20 Championships-

Men

100m (11) (0.7) 1 Oliwer Wdowik 10.45; 2 Jakub Pietrusa 10.51 (10.51 (0.9) 1h3); 3 Szymon Szachniewicz 10.59 (10.57 (0.9) 2h3); 4 Mateusz Grzelak 10.62; 5 Patryk Krupa 10.64; 6 Lukasz Zok 10.65; 7 Rafal Lupinski 10.68 (10.61 (0.3) 2h2)

200m (13) (-2,7) Oliwer Wdowik 21.59

200m prelims (12) h4 (0.0) Szymon Szachniewicz 21.44

400m (12) 1 Daniel Soltysiak 46.74; 2 Mikolaj Kotyra 47.50; 3 Patryk Grzegorzewicz 47.51; 4 Wiktor Gruzd 47.90; 5 Jakub Kozacki 48.04

400m prelims (11) Daniel Soltysiak 47.51 1h1; Jakub Kozacki 47.59 1h2

800m (12) 1 Jakub Augustyniak 1:50.67; 2 Mateuz Kuchmann 1:50.75; 3 Adam Masaczynski 1:50.79; 4 Filip Ostrowski 1:51.13; 5 Jedrzej Pocwardowski 1:51.38; 6 Jakub Szkudlarek 1:51.61

3.000m (11) Jakub Tuleja 8:28.88

110mh (0,99m) (13) (-0,9) 1 Jakub Szymanski 13.97; 2 Natan Frakiewicz 14.03

400mh (12) Sebastian Urbaniak 52.26

2.000m St (12) 1 Adam Kolodziej 5:49.50; 2 Michal Zielen 5:54.67

SP (6 kg) (11) 1 Piotr Gozdziewicz 20.09; 2 Gracjan Kozak 18.30; 3 Jakub Borkowski 17.24

DT (1,75 kg) (13) 1 Jaroslaw Andrzejczak 57.35; 2 Gracjan Koazk 54.55; 3 Jakub Borkowski 53.38

HT (6 kg) (13) 1 DAwid Pilat 72.83; 2 Taomasz Ratajczyk 71.32; 3 Pawel Misiaszek 68.57; 4 Adam Ziolkowski 64.34

HT qualy (12) B Tomasz Ratajczyk 66.94

JT (12) 1 Marek Mucha 70.45; 2 Eryk Kolodziejczak 70.40

JT B (11) Marek Mucha 67.99

Women

100m (11) (0.1) 1 Pia Skrzyszowska 11.58; 2 Alicja Struzik 11.94; 3 Adriana Gasior 11.94

200m (13) (-1,2) Nikola Horowska 24.31

200m prelims (12) h4 (0.9) Nikola Horowska 24.17

400m (12) 1 Kinga Gacka 54.06; 2 Wiktoria Drozd 54.98; 3 Aleksandra Formella 55.07

400m prelims (11) Wiktoria Drozd 55.43 1h3

1.500m (13) Klaudia Kazimierska 4:31.17

3.000m (11) Klaudia Kazimierska 9:51.93

5.000m (13) Oliwia Wawrzyniak 16:35.62

100mh (13) (-2,3) 1 Pia Skrzyszkowska 13.55; 2 Weronika Nagiec 13.86

400mh (12) 1 Alicja Kaczmarek 59.44; 2 Karolina Gajewska 59.96

2.000m St (12) Natalia Bielak 6:46.27

HJ (12) Wiktoria Miaso 1.76

PV (12) 1 Anna Lyko 4.10; 2 Victoria Kalitta 4.10

LJ (11) Roksana Jedraszak 6.02 (0.3)

DT (13) Nina Staruch 51.33

HT (12) Aleksandra Nowaczewska 59.21

JT (12) Gabriela Andrukonis 51.04

No comments:

Post a comment