Sunday, May 31, 2020

Sollentuna (Sweden), 30.5.2020

Sollentuna (Sweden), 30.5.2020

Men

SP u20 (6 kg) Jesper Ahlin (2003) 17.27

DT u18 (1,5 kg) 1 Teo Paganus 51.27; 2 Jesper Ahlin 51.04

HT u20 (6 kg) Karl Ludvik 65.01


Kolin (Czech Republic), 30.5.2010

Kolin (Czech Republic), 30.5.2010

Men

DT Marek Bárta 61.41

HT 1 Patrik Hájek 72.02; 2 Miroslav Pavlíček 68.09

HT u20 (6 kg) Dominik Král 64.01

Women

DT Eliška Staňková 57.16

HT Kateřina Šafránková 64.65


Radovljica (Slovenia), 31.5.2020

Radovljica (Slovenia), 31.5.2020

Men

200m (-2,0) Jure Grkman 21.44

JT Matija Kranjc 70.52

JT u20 Filip Dominkovic 70.94

Women

400mh Agata Zupin 1:00.85


Kobenhavn (Denmark), 30.5.2020

Kobenhavn (Denmark), 30.5.2020

Men

DT Casper Jørgensen 55.25

Women

DT Kathrine Bebe 57.05

HT Katrine Koch Jacobsen 60.17


Schwechat (Austria), 31.5.2020

Schwechat (Austria), 31.5.2020

Men

DT Lukas Weißhaidinger 68.65


České Budějovice (Czech Republic), 31.5.2020

České Budějovice (Czech Republic), 31.5.2020

Men

150m h1 (0.5) Jiří Polák 15.71

200m (0.3) Jiří Polák 21.33


Vantaa (Finland), 31.5.2020

Vantaa (Finland), 31.5.2020

Women

10.000m 1 Johanna Peiponen 34:09.22; 2 Laura Manninen 34:34.39


Stockholm-Karlstad-Göteborg (Sweden), 31.5.2020 -Bauhaus Synchro Challenge-

Stockholm-Karlstad-Göteborg (Sweden), 31.5.2020 -Bauhaus Synchro Challenge-

in Karlstad

Women

LJ -no wind readings- 1 Kaiza Karlén 6.19; 2 Emilia Kjellberg 6.01

in Göteborg

Women

LJ -no wind readings- Tilde Johansson 6.20

in Stockholm

Women

LJ -no wind readings- 1 Malin Marmbrandt-Otterling 5.97; 2 Maja Askag 5.95

TJ -no wind readings- Maja Askag 12.95


Kalisz (Poland), 30.5.2020

Kalisz (Poland), 30.5.2020

Men

SP u20 (6 kg) Piotr Godziewicz 18.96


Halden (Norway), 30.5.2020

Halden (Norway), 30.5.2020

Men

JT Alexander Skorpen 68.15

Women

JT 1 Ane Dahlen 52.29; 2 Emilie Ingerø 51.14

JT u18 (500 g) Vår Eik Litland 51.55


Tønsberg (Norway), 30.5.2020

Tønsberg (Norway), 30.5.2020

Men

5.000m 1 Ferdinand Kvan Edman 13:46.22; 2 Magnus Tuv Myhre 13:56.23; 3 Even Brøndbo Dahl 13:56.76; 4 Abdullahi Dahir Rabi (som) 14:05.23; 5 Simen Halle 14:08.58; 6 Jonatan Andersn Vedvik 14:13.49

Women

3.000m 1 Amalie Manshaus Sæten 9:13.60; 2 Ina Halle Haugen (2003) 9:17.73; 3 Malin Edland 9:17.79; 4 Mari Roligheten Ruud (2002) 9:18.03; 5 Ingeborg Østgård (2003) 9:18.04; 6 Andrea Modin Engesæth (2001) 9:20.01; 7 Maren Halle Haugen (2003) 9:24.40; 8 Vienna Søyland Dahle 9:26.25


Kristiansand (Norway), 28.5.2020

Kristiansand (Norway), 28.5.2020

Men

DT u20 (1,75 kg) Fabian Weinberg 62.11


Saturday, May 30, 2020

Salhus (Norway), 30.5.2020

Salhus (Norway), 30.5.2020

Men

200m h1 (1.0) Filip Bøe (2001) 21.56


Zhejiang (China), 29-30.5.2020

Zhejiang (China), 29-30.5.2020

Men

400m (29) Fheng Zhiqiang 46.64

400mh (30) Fheng Zhiqiang 50.19

HJ (30) Yang Lubang 2.15

PV (29) Han Tao 5.30

DT (30) Wang Hanglian 56.18

JT (30) 1 Baima Langjia 70.57; 2 Xiang Jiabo 70.15

Women

HJ (30) Huang Min 1.80

PV (29) 1 Wu Zhuocheng 4.15; 2 Li Chaoqun 4.15

LJ (30) -no wind readings- 1 Gong Luying 6.36; 2 Lu Minjia 6.33; 3 Chen Danni 6.16

JT (30) Wang Ying 50.67


Friday, May 29, 2020

Esbjerg (Denmark), 29.5.2020

Esbjerg (Denmark), 29.5.2020

Men

HT Hans Barrett 65.89

HT u20 (6 kg) Nicco Hattesen 62.74


Praha (Czech Republic), 29.5.2020

Praha (Czech Republic), 29.5.2020

Men

150m h1 (5.0) 1 Vojtěch Svoboda 15.98; 2 Josef Drahota (2003) 16.06

300m h1 Josef Drahota (2003) 34.29

Women

150m h1 (0.9) 1 Klára Seidlová 17.65; 2 Kristýna Kobiánová 18.30; 3 Johana Kaiserová 18.33; h2 (5.0) Natálie Kožuškaničová 17.88

300m h1 1 Barbora Šplechtnová 38.21; 2 Věra Holubářová 39.50


Lambertseter -Oslo- (Norway), 28.5.2020

Lambertseter -Oslo- (Norway), 28.5.2020

Women

150m (-0,4) 1 Line Kloster 17.70; 2 Elisabeth Slettum 17.71; 3 Henriette Jaeger (2003) 17.76; 4 Andrea Rooth (2002) 18.01; 5 Linn Oppegaard 18.11

200mh (0.6) Andrea Rooth (2002) 26.84 NR u20 and u23


Thursday, May 28, 2020

Praha (Czech Republic), 28.5.2020

Praha (Czech Republic), 28.5.2020

Men

500m h1 1 Filip Snejdr 1:01.99; 2 Martin Tucek 1:03.72

300mh h1 Martin Tucek 36.78

Women

500m h1 1 Anna Simková 1:13.97; 2 Diana Mezulianiková 1:14.21

300mh 1 Nikoleta Jichová 42.53; 2 Zuzana Cymbalová 42.94


Tallinn (Estonia), 26.5.2020

Tallinn (Estonia), 26.5.2020

Men

DT u18 (1,5 kg) Hannes Remmelgas 53.29


Trondheim (Norway), 26.5.2020

Trondheim (Norway), 26.5.2020

Men

150m h6 (2.2) Ingar Kiplesund 16.22

400m Fredrik G. Øvereng 47.98

Women

150m h4 (1.3) Thale Leirfall Bremset 18.54


Wednesday, May 27, 2020

Neubrandenburg (Germany), 27.5.2020

Neubrandenburg (Germany), 27.5.2020

Men

SP u20 (6 Kg) Claudio Stoessel 16.86

SP u18 (5 kg) 1 Steven Richter 20.76; 2 Lukas Schober 18.20; 3 Mika Sosna 17.28

DT 1 Clemens Prüfer 62.86; 2 David Wrobel 62.83; 3 Henning Prüfer 62.65

DT u20 (1,75 kg) Magnus Zimmermann 55.62

DT u18 (1,5 kg) 1 Mika Sosna 64.05; 2 Steven Richter 61.54

Women

DT 1 Kristin Pudenz 63.06; 2 Marike Steinacker 59.75; 3 Anna Wierig 57.08

JT u23 Julia Ulbricht 49.83


Tuesday, May 26, 2020

Odense (Denmark), 24.5.2020

Odense (Denmark), 24.5.2020

Men

DT Emil Mikkelsen 57.35

Women

DT Kathrine Bebe 56.67


Monday, May 25, 2020

Bergen (Norway), 24.5.2020 -indoor-

Bergen  (Norway), 24.5.2020 -indoor-

Men

PV u20 Pål Haugen Lillefosse 5.21


Irvine -CA- (United States), 23.5.2020

Irvine -CA- (United States), 23.5.2020

High School

Men

3.200m Jace Aschbrenner 8.44.93


Schwechat (Austria), 25.5.2020

Schwechat (Austria), 25.5.2020

Men

DT Lukas Weisshaidinger 68.63


Kobenhavn (Denmark), 23.5.2020

Kobenhavn (Denmark), 23.5.2020

Women

DT 1 Kathrine Bebe 58.50; 2 Lisa Brix Pedersen 58.03

DT u20 Annesofie Hartmann Nielsen 51.26


Sunday, May 24, 2020

Sollentuna (Sweden), 24.5.2020

Sollentuna (Sweden), 24.5.2020

Men

SP u18 (5 kg) Jesper Ahlin 17.20


Ostrava (Czech Republic), 23.5.2020

Ostrava (Czech Republic), 23.5.2020

Women

SP u18 (3 kg) Katrin Brzyszkowská 16.12


Plzen (Czech Republic), 24.5.2020

Plzen (Czech Republic), 24.5.2020

Men

JT Petr Frydrych 79.27

Women

HT Lenka Valešová 59.77

JT Martina Píšová 52.73

JT u18 (500 g) Tereza Škarková 49.09


Jessheim (Norway), 23-24.5.2020

Jessheim (Norway), 23-24.5.2020

Men

DT (24) Ola Stunes Isene 63.82


Løten (Norway), 23.5.2020

Løten (Norway), 23.5.2020

Men

HT u18 (5 kg) Truls Engel Olsen 62.89


Brumunddal (Norway), 23.5.2020

Brumunddal (Norway), 23.5.2020

Men

150m (1.6) 1 Øyvind Strømmen Kjerpeset 16.07; 2 Patrick Monga Bifuko 16.18

300m h3 Mike Lubsen 34.74

Women

150m (-0,3) 1 Andrea Rooth 18.08 (18.01 (2.3) 1h2); 2 Maren Bakke Amundsen 18.47


Knarvik (Norway), 21.5.2020

Knarvik (Norway), 21.5.2020

Men

DT u18 (1,5 Kg) Anders Vik 56.75


Fuzhou (China), 23-24.5.2020

Fuzhou (China), 23-24.5.2020

Men

100m (23) (0.7) Liu Zeyan 10.43

200m (24) (-1,3) Liu Zeyan 21.16

400m (23) Lei Zhenhui 47.86

400mh (24) 1 Cai Junqi 51.10; 2 Lin Zhikai 51.83

LJ (23) Yu Tao 7.49 (0.3)

TJ (24) Fu Haitao 15.97 (1.0)

Women

100m (24) (0.2) Ge Manqi 11.31

200m (24) (1.8) 1 Ge Manqi 22.69; 2 Huang Ziting 24.18

400m (24) Lin Xinyi 54.57

100mh (23) (-1,1) Deng Xuelin 13.60

400mh (24) Wu Xueting 59.69

LJ (23) Ye Xiaoqin 6.03 (-0,9)

TJ (24) 1 Xu Ting 13.83 (1.1); 2 Li Xiaohong 13.43 (nwi); 3 Qin Huiling 13.27 (nwi)


El Dorado Hills -CA- (United States), 23.5.2020 -Quarantine Clasico-

El Dorado Hills -CA- (United States), 23.5.2020 -Quarantine Clasico-

High School

Men

Mile 1 Leo Daschbach 3:59.54; 2 Cole Sprout 4:02.42; 3 Thomas Boydan 4:04.50; 4 Easton Allred 4:05.67


Saturday, May 23, 2020

Szombathely (Hungary), 23.5.2020

Szombathely (Hungary), 23.5.2020

Men

HT 1 Bence Halasz 77.13; 2 Daniel Raba 72.34; 3 Balasz Varga 70.75; 4 Donat Varga 69.58

HT u20 (6 kg) Balasz Katacvics 64.89

HT u18 (5 kg) 1 Vencel Viszkeleti 68.31; 2 Benjamin Varga 62.02

Women

DT Dora Kerekes 55.86

HT 1 Reka Gyuratz 69.49; 2 Zsanett Nemeth 63.86; 3 Bianca Rajczi (2001) 57.96

HT u18 (3 kg) Villö Viszkeleti (2005) 65.21


Friday, May 22, 2020

Kobenhavn (Denmark), 21.5.2020

Kobenhavn (Denmark), 21.5.2020

Women

DT 1 Kathrine Bebe 57.09; 2 Lisa Brix Pedersen 52.51

HT Celina Julin 64.60


Thursday, May 21, 2020

Pardubice (Czech Republic), 20.5.2020

Pardubice (Czech Republic), 20.5.2020

Women

600m Lada Vondrová 1:28.48


Larvik (Norway), 20.5.2020

Larvik (Norway), 20.5.2020

Women

JT u20 Kaja Mørch Pettersen 50.55


Tallinn (Estonia), 19.5.2020

Tallinn (Estonia), 19.5.2020

Men

SP u18 (5 kg) Hannes Remmelgas 16.15

DT u18 (1,5 kg) Hannes Remmelgas 54.80

Women

JT u20 Gedly Tugi 48.98


Wednesday, May 20, 2020

Brest (Belarus), 19.5.2020

Brest (Belarus), 19.5.2020

Women

TJ -no wind readings- 1 Violetta Skvortsova 13.86; 2 Aleksandra Malfeyeva 13.33


Orem -UT- (United States), 18.5.2020

Orem -UT- (United States), 18.5.2020

Men

DT 1 Niklas Arrhenius (swe) 63.23; 2 Leif Arrhenius (swe) 62.88


Monday, May 18, 2020

Chengdu (China), 15-16.5.2020

Chengdu (China), 15-16.5.2020

Men

100m (15) h1 (-0,6) He Huyong 10.36

200m (15) h3 (1.1) Wang Zhihong 21.05; h2 (0.4) 1 Chen Cheng 21.30; 2 Wang Qi 21.30

400m (15) h4 1 Mou Chnjun 47.57; 2 Guo Lihun 47.57; h3 1 Zhu Zilong 47.71: 2 Chen Jiaqing 47.93

HJ (15) Chen Long 2.24

LJ (15) Huang Changzhou 7.72 (0.7)

SP (15) Yang Kang 18.05

HT (15) 1 Wang Shizu 69.38; 2 Li Ju 64.57

JT (16) Wen Yihong 69.90

Women

400m (15) He Miaoge 54.96

LJ (16) 1 Guo Sijia 6.53 (0.6); 2 Liu JIahui 6.32 (0.6); 3 Wu Mian 6.31 (0.0); 4 Zou Chang 6.14 (0.0); 5 Zhang Yali 6.10 (1.2)

TJ (15) Wu Mian 13.64 (0.3)

DT (15) Xie Yuchen 57.34

HT (16) Wang Guanyi 63.05

JT (16) Liu Xinai 51.52


Geithus (Norway) 16.5.2020

Geithus (Norway) 16.5.2020

Men

DT Ola Stunes Isene 61.53

Women

HT u18 (3 kg) Ruth-Margrethe Austad Nilsen 57.36


Sunday, May 17, 2020

Thursday, May 14, 2020

Kolín (Czech Republic), 13.5.2020

Kolín (Czech Republic), 13.5.2020

Women

JT Martina Píšová 50.99

JT u18 (500 g) Tereza Škarková 51.88


Sunday, May 10, 2020

Orem -UT- (United States), 9.5.2020


Orem -UT- (United States), 9.5.2020
Men
DT 1 Leif Arrhenius (swe) 61.14; 2 Niklas Arrhenius (swe) 61.08

Rygg (Norway), 10.5.2020

Rygg (Norway), 10.5.2020
Men
HT u20 (6 kg) Håkon Eik Litland 71.49
Women
HT Beatrice Nedberge Llano 65.81

Saturday, May 09, 2020

Hamar (Norway), 8.5.2020


Hamar (Norway), 8.5.2020
-with hand timing-
Men
150m heat 2 (1.9) Sondre Matias Rudl 16.4
Women
150m (-0,3) 1 Maren Bake Amundsen 18.3; 2 Sigrund Kongssund Amlie 18.4

Tuesday, May 05, 2020

Orem -UT- (United States), 2.5.2020


Orem -UT- (United States), 2.5.2020
Men
DT 1 Niklas Arrhenius 61.89; 2 Leif Arrhenius 59.51

Friday, May 01, 2020

Brest (Belarus), 30.4.2020


Brest (Belarus), 30.4.2020
Men
SP Dmitriy Karpuk 19.58
SP u18 (5 kg) Ilya Nosivskiy 19.77

Vitebsk (Belarus), 30.4.2020


Vitebsk (Belarus), 30.4.2020
Men
SP Aleh Tamashevich 20.10
SP u20 (6 kg) Aliaksei Aleksandrovich 19.51