@Trackinsun

@Trackinsun

Wednesday, November 06, 2019

Guntur (India), 2-6.11.2019 -National Championships u20, u18 and u16-


Guntur (India), 2-6.11.2019 -National Championships u20, u18 and u16-
Men u20
100m (3) (0.1) Love Preet Singh 10.60
100m semis (2) s2 (-0,4) Love Preet Singh 10.64
200m (6) (1.7) 1 Abhin B Devadiga 21.41; 2 Prasad Kailash Ahire 21.43
400m (3) 1 Mohammed Jahir Rayhan 47.34; 2 Rashid 47.76; 3 Vikrant Panchal 48.23 (47.83 1s1)
400m prelims (2) h2 Mohammed Jahir Rayhan 48.14
800m (5) Ankit 1.51.32
1.500m (3) 1 Sunil Dawar 3.48.52; 2 Ankit 3.50.71
110mh (0,99m) (4) (2.1) 1 Abishek Vinay Ubhe 13.84; 2 Yashwanth Kumar Laveti 14.00; 3 Veeraragavendra 14.01; 4 Satyam Mishra 14.11
400mh (6) Dhaval Mahesh Utekar 51.36
PV (4) Parshant Singh Kanhiya 5.05
LJ (4) S Lokesh L Sathyanathan 7.79 (-1,0)
LJ qualy (2) Shlok Rajeshbhai Parmar 7.58 (0.1)
TJ (6) 1 Praveen Chithravel 15.85 (-2,3); 2 Gailey Venister 15.46 (-1,6); 3 Aravinth E 15.43 (-0,3)
SP (6 kg) (6) 1 Aniket 17.97; 2 Rahul Kashyap S R 17.96; 3 Saurav Tanwar 17.88; 4 Satywan 17.71
DT (1,75 kg) (2) Abhay Gupta 52.49
HT (6 kg) (4) 1 Jai Chand 63.54; 2 Alim Uddin 62.39
JT (5) 1 Rohit Yadav 78.68; 2 Yashvir Singh 74.49
Men u18
100m (3) (0.0) Ritik Malik 10.65
200m (6) (0.8) 1 Nalubothu Shanumaga 21.34; 2 Shashikanth Virupakshappa 21.35; 3 Aniket Choudhary 21.83
400m (3) 1 Abdul Razak C R 47.90; 2 Aniket Choudhary 48.75; 3 Ram Chandra Sanga 48.87
400m prelims (2) h1 Aniket Choudhary 48.72
3.000m (6) 1 Sumit Kundu 8.34.07; 2 Puneet Yadav 8.36.47; 3 Monu 8.38.51; 4 Arjun Waskale 8.40.53
110mh (0,91m) (4) 1 Tejas Ashok Shirse 13.59; 2 Ritesh Choudhary 13.73; 3 Suryajith R K 13.89; 4 Mohit 13.94; 5 Dibyasundar Das 14.02
110mh prelims (3) h1 (0.7) 1 Tejas Ashok Shirse 13.77; 2 Ritesh Choudhary 13.80; h2 (0.4) Suryajith R K 14.14
400mh (0,84m) (6) Rohith A 52.88
2.000m St (6) 1 Atul Bhimsingbahi Gamit 5.49.23; 2 Sourabh Antil 5.54.20
LJ (5) Jeswin Aldrin 7.44 (-1,9)
SP (5 kg) (3) 1 Amandeep S. Dhaliwal 19.16; 2 Prince 18.56; 3 Adhish Ghildiyal 18.46; 4 Ashu Dalal 17.98; 5 Shubhkaran Singh 17.35
DT (1,5 kg) (3) 1 Ashish Kumar 56.63; 2 Harnoor Singh Sandhu 56.37; 3 Satyam Singh 55.30; 4 Harendra Singh 54.13; 5 Vishal Tomar 53.36; 6 Mohith N Raj 53.12
JT (700 g) (2) 1 Vivek Kumar 71.90; 2 Kunwar Ajai Raj Singh Rana 71.33; 3 Suraj Kumar 70.95
Men u16
200m (6) (0.0) Kapil 21.99
400m (3) Kadavandi Mahesh 49.11
HT (4 kg) (6) Nirbhay Choudhary 64.58
5 Kms Walk (4) Amit 20.27.82
Women u20
100m (3) (0.0) 1 Daneshwari A T 11.76; 2 Nithya Gandhe 11.90
100m semis (2) s1 (0.0) 1 Daneshwari A T 11.70; 2 Nithya Gandhe (10.11.1999) 11.86
200m (6) (1.8) Kaveri Laxmangouda Patil 24.48
400m (3) 1 Nancy 55.31; 2 Manisha Kushwah 55.43
800m (5) 1 Rachna 2.06.12; 2 Rakhi 2.08.66
1.500m (3) 1 Chanda 4.17.19; 2 Radha 4.31.42
3.000m (4) Chanda 9.42.71
5.000m (2) Seema 17.03.14
HJ (3) Jishna M 1.77
LJ (2) 1 Sandra Babu 6.16 (1.3); 2 Manisha Merel 6.07 (0.2); 3 Ancysojan E Sojan 5.96 (0.5)
TJ (5) Lizbeth Karoline Joseph 12.99 (0.5)
Women u18
100m (3) (0.1) Jeevanji Deepthi 11.94
200m (6) (0.0) Priya Habbathanahally 24.49
400m (3) 1 Priya Habbathanahally 55.27 (54.86 1s2); 2 Gowrinandana 55.59
800m (5) Priscilla Daniel 2.09.11
1.500m (6) 1 Ankita 4.28.20; 2 Pooja 4.28.79
3.000m (6) Rebi Pal 9.50.64
100mh (0,76m) (4) Thabitha P M 13.70
LJ (2) Thabitha P M 5.85 (1.0)
HT (3 kg) (3) Harshita Sehrawat 59.35
Women u16
400m (3) Rupal 55.37
LJ (3) Shaili Singh 6.15 (nwi)
LJ qualy (2) Shaili Singh 6.01 (0.3)
SP (3 kg) (2) Bharti 15.32

No comments:

Post a Comment