@Trackinsun

@Trackinsun

Sunday, October 27, 2019

Wuhan (China), 22-27.10.2019 -7th CISM Military World Games-


Wuhan (China), 22-27.10.2019 -7th CISM Military World Games-
Men
100m (22) (-0,5) 1 Hassan Taftian (iri) 10.24; 2 Paulo Andre Oliveira (bra) 10.32; 3 Amaury Golitin (fra) 10.35; 4 Serhy Smelyk (ukr) 10.39; 5 Abdou Barka (brn) 10.45
100m semis (22) s1 (0.3) 1 Kuk-young Kim (kor) 10.26; 2 Serhy Smelyk (ukr) 10.37; 3 Abdou Barka (brn) 10.38; 4 Noureddine Hadid (lbn) 10.47; s2 (-0,5) 1 Paulo Andre Oliveira (bra) 10.29; 2 Amaury Golitin (fra) 10.47, 2 Himasha Eashan Waththakankanamge (sri) 10.59; s3 (-0,3) 1 Hassan Taftian (ir) 10.27; 2 Rashid Abdulraof (brn) 10.52
100m prelims (22) h2 (-0,2) 1 Rashid Abdulraof (brn) 10.42; 2 Mohammed Al-Subaie (ksa) 10.43; h3 (1.0) 1 Kuk-young Kim (kor) 10.25; 2 Abdou Barka (brn) 10.32; 3 Akeem Stewart (guy) 10.49; h4 (-0,4) Paulo Andre Oliveira (bra) 10.30
200m (24) (0.1) 1 Aldemir Junior (bra) 20.31; 2 Serhiy Smelyk (ukr) 20.58; 3 Yancarlos Martínez (dom) 20.62; 4 Mohammed Al-Subaie (ksa) 20.91; 5 Emmanuel Alobwende Esseme (cmr) 21.10; 6 Noureddine Hadid (lbn) 21.10; 7 Saad Mubarak (brn) 21.14
200m semis (23) s1 (0.0) 1 Mohammed Al-Subaie (ksa) 21.03; 2 Noureddine Hadid (lbn) 21.05; 3 Saad Mubarak (brn) 21.11; s2 (-0,1) 1 Yancarlos Martínez (dom) 20.79; 2 Salem Eid Yaqoob (brn) 20.99; 3 Tae-geon Park (kor) 21.25; s3 (-0,1) 1 Aldemir Junior (bra) 20.75; 2 Serhiy Smelyk (ukr) 21.09; 3 Emmanuel Alobwende Esseme (cmr) 21.22; 4 Mohammed Obaid Al-Sadi (omn) 21.34
200m heats (23) h1 (0.1) 1 Aldemir Junior (bra) 20.74; 2 Serhiy Smelyk (ukr) 21.02; 3 Saad Mubarak (brn) 21.06; 4 Davide Manenti (ita) 21.41; h4 (-0,4) Andrew Howe (ita) 21.28; h5 (-0,7) Mohammed Al-Subaie (ksa) 21.38; h6 (-0,5) 1 Yancarlos Martínez (dom) 20.72; 2 Salem Eid Yaqoob (brn) 21.01; 3 Emmanuel Alobwende Esseme (cmr) 21.41
400m (22) 1 Abbas Abubakar Abbas (brn) 45.84; 2 Mazew Mawtan Al-Yasen (ksa) 46.24; 3 Musa Isah (brn) 46.70; 4 Muhammed Anas Yahiya (ind) 46.86; 5 Vladimir Aceti (ita) 47.05; 6 Lukasz Krawczuk (pol) 47.18; 7 Yavuz Can (tur) 47.88
400m prelims (22) h1 1 Musa Isah (brn) 46.44; 2 Lukasz Krawczuk (pol) 46.84; h2 1 Yavuz Can (tur) 47.40; 2 Homaid Rashid Al-Shandoudi (omn) 47.86; h3 1 Darshana Singhapurage Aruna (sri) 47.05; 2 Ali Al-Bousaidi (omn) 47.10; 3 Lidio Feliz (dom) 47.45; h4 1 Muhammed Anas Yahiya (ind) 46.74; 2 Slimane Moula (alg) 46.93; 3 Charles Devantay (sui) 47.59; 4 Jakub Krzewina (pol) 47.95; h5 1 Abbas Abubakar Abbas (brn) 46.28; 2 Mazew Mawtan Al-Yasen (ksa) 46.60; 3 Vladimir Aceti (ita) 46.86; 4 Alexander Russo (bra) 47.37
800m (23) 1 Michal Rozmys (pol) 1.49.00; 2 Cornelius Tuwei (ken) 1.49.20; 3 Abraham Rotich (brn) 1.49.36; 4 Mohamed Belbachir (alg) 1.50.01; 5 Ahmed Hamada (egy) 1.50.64
800m heats (23) h1 1 Mohamed Belbachir (alg) 1.49.11; 2 Abraham Rotich (brn) 1.49.34; 3 Cosmin Trofin (rou) 1.50.38; h2 1 Abdessalem Ayouni (tun) 1.50.40; 2 Yassine Hethat (alg) 1.50.84; h4 1 Michal Rozmys (pol) 1.50.09; 2 Bahadur Kumal Som (nep) 1.50.50; 3 Ahmed Hamada (egy) 1.50.53
1.500m (26) 1 Michal Rozmys (pol) 3.46.33; 2 Hicham Ouladha (mar) 3.46.44; 3 Marcin Lewandowski (pol) 3.46.61; 4 Mohammed Tiouali (brn) 3.47.89; 5 Jinson Johnson (ind) 3.49.34
5.000m (26) 1 Birhanu Balew (brn) 14.08.99; 2 Amanal Petros (ger) 14.09.16; 3 Peter Ndegwa (ken) 14.09.23; 4 Jamal Hitrane (mar) 14.09.24
5.000m prelims (24) h1 1 Peter Ndegwa (ken) 14.04.67; 2 Birhanu Balew (brn) 14.04.90; 3 Amanal Petros (ger) 14.06.93; 4 Jamal Hitrane (mar) 14.07.67; 5 Lawi Lalang (usa) 14.08.61
10.000m (23) 1 Mohamed Reda El Aaraby (mar) 28.44.25; 2 Amanal Petros (ger) 28.44.30; 3 Hamza Sahli (mar) 28.56.68; 4 Emanuel Gisamoda (tan) 29.06.81; 5 Elkinah Kibet (usa) 29.07.92; 6 Sylvester Marco (tan) 29.14.14; 7 Debesay Teklemariam (eri) 29.14.61
Marathon (27) 1 Shumi Leche (brn) 2h08.28; 2 Alphonce Simbu (tan) 2h11.16; 3 John Hakizimana (rwa) 2h11.19; 4 Byambajav Tseveenravdan (mgl) 2h12.56; 5 Henryk Szoszt (pol) 2h13.00; 6 Arkadiusz Gardzielewski (pol) 2.13.31
110mh (23) (0.1) 1 Sergey Shubenkov (rus) 13.40, 2 Jianhang Zeng (chn) 13.53; 3 Yaqoub Al-Youha (kuw) 13.60; 4 Amine Bouanani (alg) 13.78; 5 Artur Noga (pol) 13.78; 6 Brahian Pena (sui) 14.08; 7 Rio Maholtra (ina) 14.12; 8 Marcus Maxey (usa) 14.13
110mh prelims (23) h1 (0.2) 1 Jianhang Zeng (chn) 13.64; 2 Artur Noga (pol) 14.06; h2 (0.2) 1 Sergey Shubenkov (rus) 13.51; 2 Yaqoub Al-Youha (kuw) 13.71; 3 Amine Bouanani (alg) 13.95; 4 Marcus Maxey (usa) 14.03
400mh (24) 1 Pirjahan Mahdi (iri) 49.61; 2 Abdelmalik Lahoulou (alg) 49.68; 3 Patryk Dobek (pol) 49.69; 4 Jabir Madari Palliyalil (ind) 49.75; 5 Timofei Chalyy (rus) 50.27; 6 Marcio Teles (bra) 50.85
400mh prelims (24) h1 1 Marcio Teles (bra) 51.43;  Hamid Saleem (kuw) 51.72; h2 1 Abdelmalik Lahoulou (alg) 50.78; 2 Jabir Madari Palliyalil (ind) 50.88; 4 Arthur Terezan (bra) 52.01; h3 1 Pirjahan Mahdi (iri) 51.17; 2 Patryk Dobek (pol) 51.48; 3 Santhosh Kumar Tamilarasan (ind) 51.73; 4 Timofei Chalyy (rus) 51.85
3.000m St (24) 1 Benjamin Kigen (ken) 8.24.50; 2 Bilal Tabti (alg) 8.28.71; 3 Yoann Kowal (fra) 8.29.72; 4 Altobeli Silva (bra) 8.30.47; 5 Krystian Zalewski (pol) 8.32.26; 6 Frankline Tonui (usa) 8.43.30; 7 John Koech (brn) 8.43.50; 8 Ali Ahmad Al-Amri (ksa) 8.45.04; 9 Salem Attiaallah (egy) 8.45.44; 10 Michael Jordan (usa) 8.46.16
3.000m St prelims (22) h1 1 Altobeli Silva (bra) 8.36.48; 2 John Koech (ken) 8.37.40; 3 Salem Attiallah (egy) 8.38.09; 4 Bilal Tabti (alg) 8.39.40; 5 Michael Jordan (usa) 8.41.92; 6 Krystian Zalewski (pol) 8.42.46; 7 Yoann Kowal (fra) 8.43.23; h2 1 Benjamin Kigen (ken) 8.32.04; 2 Sable Avinash Mukund (ind) 8.36.49; 3 Hichem Bouchicha (alg) 8.42.92; 4 Ali Ahmad S. Al-Amri (ksa) 8.48.52
HJ (22) 1 Ilya Ivanyuk (rus) 2.20; 2 Majed Aldin Gazal (syr) 2.20; 3 Thomas Carmoy (bel) 2.15
PV (24) 1 Pawel Wojciechowski (pol) 5.60; 2 Augusto Dutra da Silva (bra) 5.50; 3 Georgiy Gorokhov (rus) 5.40; 4 Karsten Dilla (ger) 5.30
LJ (24) 1 Jianan Wang (chn) 8.15 (0.2); 2 Changzhou Huang (chn) 8.12 (0.4); 3 Mohammed Tahar Triki (alg) 8.08 (0.2); 4 Shreshan Dhananjaya (sri) 7.81 (0.4); 5 Nguyen Tieng Tron (vie) 7.78 (0.5); 6 Vladyslav Mazur (ukr) 7.73 (0.1); 7 Tomasz Jaszczuk (pol) 7.65 (0.9); 8 Paulo Sergio Oliveira (bra) 7.64 (0.3); 9 Saad Shaheen (brn) 7.57 (0.1); 10 Alexsandro De Melo (bra) 7.54 (0.4); 11 Eun-jae Joo (kor) 7.53 (0.3)
LJ qualy (22) A 1 Changzhou Huang (chn) 7.67 (-0,1); 2 Paulo Sergio De Oliveira (bra) 7.65 (0.1); 3 Shreshan Dhananjaya (sri) 7.63 (0.5); 4 Mohammed Tahar Triki (alg) 7.59 (0.3); 5 Eun-jae Joo (kor) 7.52 (0.1); B 1 Jianan Wang (chn) 7.86 (0.1); 2 Tomasz Jaszczuk (pol) 7.67 (0.4); 3 Vladyslav Mazur (ukr) 7.65 (0.1); 4 Alexsandro De Melo (bra) 7.60 (0.5); 5 Saad Shaheen (brn) 7.56 (0.5)
TJ (26) 1 Yaming Zhu (chn) 17.09 (0.2); 2 Tomas Veszelka (svk) 17.09 (-0,6); 3 Mohammed Tahar Triki (alg) 17.08 (0.2); 4 Dmitriy Sorokin (rus) 17.03 (0.4); 5 Almir Dos Santos (bra) 16.78 (0.2); 6 Aleksey Fedorov (rus) 16.64 (-0,2); 7 Alexsandro De Melo (bra) 16.46 (-0,1); 8 Liyanapedige Shreshan Dhananjaya (sri) 16.25 (-0,1); 9 Momchil Karailiev (bul) 15.88 (0.1)
SP (22) 1 Darlan Romani (bra) 22.36; 2 Konrad Bukowiecki (pol) 21.84; 3 Bob Bertemes (lux) 20.66; 4 Mohamed Khalifa (egy) 20.54; 5 Jakub Szyszkowski (pol) 20.37; 6 Toor Tajinderpal Singh (ind) 20.36; 7 Mostafa Hassan (egy) 20.11; 8 Aleksandr Lesnoy (rus) 19.61; 9 Maksim Afonin (rus) 19.52; 10 Zizhong Tian (chn) 18.93; 11 Aliaksei Nichypar (blr) 18.53; 12 Mohammad Reza Tayebi Seif (iri) 18.03; 13 Arttu Kangas (fin) 18.03; 14 Georgi Ivanov (bul) 17.77
DT (23) 1 Alin Firfirica (rou) 63.88; 2 Aleksei Khudiakov (rus) 61.64; 3 Viktor Butenko (rus) 59.65; 4 Martin Kupper (est) 59.56; 5 Torsten Brandt (ger) 57.80; 6 Zoltan Kovago (hun) 56.47; 7 Musab Momani (jor) 55.93; 8 Rafail Antoniou (cyp) 54.39
HT (26) 1 Wojciech Nowicki (pol) 77.38; 2 Yevgeniy Korotkovskiy (rus) 75.26; 3 Denis Lukyanov (rus) 72.44; 4 Sukhrob Khodjaev (uzb) 71.53; 5 Mostafa El-Gamel (egy) 68.74; 6 Allan Wolski (bra) 68.11; 7 Kun Guo (chn) 65.68; 8 Wagner Jose Domingos (bra) 64.04
JT (24) 1 Shivpal Singh (ind) 83.33; 2 Marcin Krukowski (pol) 78.17; 3 Ranasinghe Mudiyanselage Jagath Ranasinghe (sri) 75.35; 4 Oliver Helander (fin) 74.62; 5 Abhishek Singh (ind) 74.54; 6 Yu-il Bae (kor) 74.33; 7 Toni Kuusela (fin) 72.47; 8 Bruno Schürch (sui) 71.34; 9 George Zaharia (rou) 70.11
4x100m (24) 1 Brazil (D. Souza; A. Junior; R. Pereira; P. A. Oliveira) 38.68; 2 Oman (B. Mubarak; F. Ahwahd; S. Al-Riyami; M. Al-Sadi) 39.51; 3 Dominican Republic (L. Feliz; Y. Martínez; Y. Andujar; C. Valdez) 39.54
20 Kms Walk (25) 1 Hao Xu 8chn) 1h22.18; 2 Viktor Shumik (ukr) 1h23.18; 3 Miroslav Uradnik (svk) 1h24.16; 4 Irfan Kolothum Todi (ind) 1h25.09; 5 Nathaniel Seiler 1h25.19
50 Kms Walk (25) 1 Qin Wang (chn) 3h51.06; 2 Dzmitry Dziubin (blr) 3h53.14
Women
100m (22) (0.4) 1 Carolle Zahi (fra) 11.36; 2 Rosangela Santos (bra) 11.39; 3 Vitoria Rosa (bra) 11.40; 4 Manqi Ge (chn) 11.42; 5 Nigina Sharipova (uzb) 11.56; 6 Anna Bongiorni (ita) 11.66; 7 Natacha Ngoye (cgo) 11.81
100m prelims (22) h1 (0.2) 1 Vitoria Rosa (bra) 11.53; 2 Anna Bongiorni (ita) 11.61; 3 Nigina Sharipova (uzb) 11.68; 4 Marika Popowicz-Drapala (pol) 11.74; h2 (0.1) 1 Rosangela Santos (bra) 11.39; 2 Manqi Ge (chn) 11.54; 3 Carolle Zahi (fra) 11.54; 4 Mariely Sánchez (dom) 11.80; h3 (0.0) 1 Natacha Ngoye (cgo) 11.66; 2 Edidiong Odiong (brn) 11.71; 3 Viktoriya Ratnikova (ukr) 11.79
200m (24) (-0,3) 1 Maja Mihalinec (slo) 23.15; 2 Marileidy Paulino (dom) 23.18; 3 Anna Kielbasinska (pol) 23.33; 4 Nigina Sharipova (uzb) 23.59; 5 Natacha Ngoye (cgo) 23.65; 6 Irene Siragusa (ita) 23.76; 7 Edidiong Odiong (brn) 23.82
200m semis (23) s1 (0.0) 1 Maja Mihalinec (slo) 23.37; 2 Anna Kielbasinska (pol) 23.41; 3 Marileidy Paulino (dom) 23.46; 4 Gloria Hooper (ita) 23.87; 5 Lorraine Barbosa (bra) 23.99; 6 Estelle Raffai (fra) 24.24; s2 (-0,6) 1 Irene Siragusa (ita) 23.69; 2 Edidiong Odiong (brn) 23.84; 3 Natacha Ngoye (cgo) 23.88; 4 Nigina Sharipova (uzb) 23.88; 5 Mariely Sánchez (dom) 24.22
200m heats (23) h1 (0.3) 1 Anna Kielbasinska (pol) 23.34; 2 Edidions Oding (brn) 23.89; 3 Yana Kachur (ukr) 23.99; 4 Alvin Tehupeiory (ina) 24.24; h2 (-0,1) 1 Marileidy Paulino (dom) 23.58; 2 Nigina Sharipova (uzb) 23.88; 3 Alena Mamina (rus) 24.06; 4 Gloria Hooper (ita) 24.06; h3 (0.7) 1 Mariely Sánchez (dom) 23.56; 2 Natacha Ngoye (cgo) 23.62; 3 Irene Siragusa (ita) 24.16; h4 (-0,2) 1 Maja Mihalinec (slo) 23.63; 2 Lorraine Barbosa (bra) 23.91; 3 Estelle Raffai (fra) 24.32
400m (22) 1 Salwa Naser (brn) 50.15; 2 Polina Miller (rus) 51.49; 3 Justyna Swiety-Ersetic (pol) 52.19; 4 Malgorzata Holub-Kowalik (pol) 52.42; 5 Kseniya Aksenova (rus) 52.57; 6 Iman Eaas (brn) 52.88; 7 Nadeesha Ramanayaka (sri) 53.41; 8 Kateryna Klymiuk (ukr) 53.62
400m prelims (22) h1 1 Iman Eaas (brn) 53.11; 2 Malgorzara Holub-Kowalik (pol) 53.37; 3 Racheal Nachula (zam) 54.95; 4 Marta Milani (ita) 55.01; h2 1 Polina Miller (rus) 52.04; 2 Salwa Naser (brn) 52.44; 3 Anastasiya Bryzgina (ukr) 54.38; h3 1 Justyna Swiety-Ersetic (pol) 52.50; 2 Kseniya Aksenova (rus) 52.57; 3 Kateryna Klymiuk (ukr) 53.07; 4 Nadeesha Ramanayaka (sri) 53.87
800m (23) 1 Natalya Pryschepa (ukr) 2.05.14; 2 Waliwarsha K. Liyana Arachch Nimali (sri) 2.06.14; 3 Nelly Korir (brn) 2.06.50; 4 Sade Sealy (bar) 2.06.66
1.500m (25) 1 Winnie Chebet (ken) 4.25.22; 2 Nataliya Pryshchepa (ukr) 4.26.63; 3 Nelly Korir (ken) 4.26.97; 4 María Pia Fernández (uru) 4.27.78; 5 Roxana Birca (rou) 4.27.88; 6 Florian Stefana (rou) 4.29.44
5.000m (24) 1 Hilalia Johannes (nam) 15.14.23; 2 Winfred Yavi (brn) 15.15.93; 3 Irene Kimais (ken) 15.29.74; 4 Tigist Belay (brn) 15.31.56; 5 Dolshi Teklegergish (eri) 15.43.38; 6 Volha Mazuronak (blr) 15.46.29; 7 Roxana Birca (rou) 15.48.03; 8 Magdalena Shauri (tan) 15.48.28; 9 Marthe Yankurije (rwa) 15.50.07; 10 Hannah Everson (usa) 15.57.78; 11 Kaoutar Farkoussi (mar) 16.01.01; 12 Sophie Duarte (fra) 16.05.83
Marathon (27) 1 Eunice Chumba (brn) 2h30.10; 2 Park Il-sim (prk) 2h30.26; 3 Dan Li (chn) 2h30.33; 4 Kim Hye-song (prk) 2h30.51; 5 Izabela Paszkiewicz (pol) 2h31.39; 6 Aleksandra Lisowska (pol) 2h31.40; 7 Monika Andrzejczak (pol) 2h31.56; 8 Kim Hyang-ok (prk) 2h32.41; 9 Munkzhaya Bayartsogt (mgl) 2h35.39; 10 Khishigsaikhan Galbadrakh (mgl) 2h35.47
100mh (25) (0.0) 1 Katsiaryna Paplauskaya (blr) 13.36; 2 Hanna Plotitsyna (ukr) 13.40; 3 Hanna Chubkovtsova (ukr) 13.66
400mh (24) 1 Aminat Jamal (brn) 55.12; 2 Anna Ryzhykova (ukr) 55.23; 3 Vera Rudakova (rus) 55.66; 4 Joanna Linkiewicz (pol) 57.15; 5 Valeriya Andreyeva (rus) 57.30; 6 Maryia Mykolenko (ukr) 57.72
3.000m St (22) 1 Winfred Yavi (brn) 9.19.24; 2 Marusa Mismas (slo) 9.24.47; 3 Luiza Gega (alb) 9.26.35; 4 Mercy Wanjiru Gitahi (ken) 9.39.58; 5 Uda Kuburalage Nilani Rathnayaka (sri) 9.48.38
HJ (23) 1 Mariya Lasitskene (rus) 2.01; 2 Yuliya Levchenko (ukr) 1.92; 3 Iryna Gerashchenko (ukr) 1.90; 4 Daniela Stanciu (rou) 1.84
LJ (23) 1 Hilary Kpatcha (fra) 6.54 (0.0); 2 Maryse Luzolo (ger) 6.49 (-0,5); 3 Eliane Martins (bra) 6.39 (0.4); 4 Sandaradura Lakshini Sarangi Silva (sri) 6.15 (0.0); 5 Ting Chen (chn) 6.15 (0.2)
TJ (25) 1 Olga Rypakova (kaz) 14.19 (0.2); 2 Ottavia Cestonaro (ita) 13.78 (-1,0); 3 Ana Jose Tima (dim) 13.54 (-0,1); 4 Ting Chen (chn) 13.38 (-0,4)
SP (23) 1 Paulina Guba (pol) 18.22; 2 Yang Gao (chn) 17.85; 3 Noora Jasim (brn) 17.70; 4 Ka Bian (chn) 17.50; 5 Klaudia Kardasz (pol) 16.68; 6 Katharina Maisch (ger) 16.57; 7 Geisa arcanjo (bra) 16.50; 8 Yuliya Leantsiuk (blr) 16.15
DT (24) 1 Bin Feng (chn) 64.83; 2 Fernanda Martins (bra) 61.60; 3 Chrysoula Anagnostopoulou (gre) 58.27; 4 Sviatlana Siarova (blr) 52.38; 5 Veronika Domjan (slo) 51.11
HT (22) 1 Zheng Wang (chn) 69.34; 2 Martina Hrasnová (svk) 68.89; 3 Malwina Kopron (pol) 67.12; 4 Elizaveta Tsareva (rus) 66.63; 5 Tingting Liu (chn) 65.61; 6 Bianca Ghelber (rou) 65.32; 7 Barbara Spiler (slo) 64.77; 8 Nastassia Kalamoyets (blr) 61.93
JT (25) 1 Li Zhang (chn) 63.06; 2 Laila Ferrer (bra) 56.02; 3 Babaranda Liyanage Nadeeka Lakmali (sri) 52.73; 4 Avione Allgood (usa) 52.68; 5 Geraldine Ruckstuhl (sui) 49.74
4x100m (24) 1 Brazil (L. Barbosa; R. Santos; V. Rosa; B. Farias) 43.29; 2 China (M. Ge; L. Kong; X. Wang; Q. Yuan) 43.45; 3 Bahrain (H. Alkhaldi; I. Eaas; S. Naser; E. Odiong) 44.24
4x400m (26) 1 Poland (J. Linkiewicz; J. Swiety-Ersetic; M. Holub-Kowalik; A. Kielbasinska) 3.27.84; 2 Russia (K. Aksenova, V. Rudakova; P. Miller; A. Mamina) 3.28.09; 3 Ukraine (A. Bryzgina; A. Ryzhykova; K. Klimyuk; M. Mykolenko)  3.33.68
20 Kms Walk (25) 1 Jiayu Yang (chn) 1h30.03; 2 Hang Yin (chn) 1h33.16; 3 Teresa Zurek (ger) 1h37.44


No comments:

Post a Comment