@Trackinsun

@Trackinsun

Sunday, May 27, 2018

Sacramento -CA- (United States), 24-26.5.2018 -NCAA West Preliminary Round-


Sacramento -CA- (United States), 24-26.5.2018  -NCAA West Preliminary Round-

Men

100m quarterfinal (25) Jaylen Bacon 9.97 (0.9) 1h3; Cameron Burrell 10.14 (0.9) 1h1; Elijah Hall 10.22 (0.9) 2h3; Cravon Gillespie 10.23 (0.9) 1h2; Kenzo Cotton 10.25 (0.9) 3h3; Devin Quinn 10.28 (0.9) 4h3; T J Brock 10.32 (0.9) 3h1; Divine Oduduru (ngr) 10.33 (0.2) 1h2; Jace Comick 10.33 (0.9) 5h3; Mario Burke (bar) 10.33 (0.9) 6h3; John Lewis 10.36 (0.9) 4h1; Tre James 10.39 (0.9) 5h1; Chris Jefferson 10.39 (0.2) 2h2; Isaiah Brandt-Sims 10.41 (0.9) 7h3; Clinton Cole 10.43 (0.9) 8h3; Elijah Ross 10.43 (0.2) 3h2; Jullane Walker (jam) 10.44 (0.2) 4h2; Emeilo Ferguson (jam) 10.49 (0.9) 6h1

100m 1st round (24) Cameron Burrell 10.02 (1.3) 1h3; Jaylen Bacon 10.04 (1.6) 1h4; Divine Oduduru (ngr) 10.11 (3.3) 1h2; Cravon Gillespie 10.12 (1.3) 2h3; T J Brock 10.19 (1.3) 3h3; Chris Jefferson 10.20 (2.6) 1h5; Kenzo Cotton 10.21 (2.0) 1h6; Mario Burke (bar) 10.25 (3.3) 2h2; Elijah Ross 10.26 (2.6) 2h5; Jace Comick 10.27 (2.6) 3h5; Jullane Walker (jam) 10.29 (2.0) 2h6; Andrew Hudson 10.32 (3.3) 3h2; Emeilo Ferguson (jam) 10.32 (1.4) 1h1; Maxwell Willis 10.32 (2.0) 3h6; Jalen Miller 10.34 (2.0) 4h6; Clinton Cole 10.35 (1.3) 4h3; Devin Quinn 10.37 (1.4) 2h1; Jeremy VanAssche 10.38 (3.3) 4h2; Tre James 10.37 (1.6) 2h4; Elijah Hall 10.39 (1.6) 3h4; Nicholas Alexander 10.39 (2.6) 4h5; John Lewis 10.43 (1.4) 3h1, Deontre Haynes 10.43 (3.3) 5h2; Isaiah Brandt-Smis 10.43 (1.3) 5h3; O'Shea Wilson 10.44 (1.4) 4h1; Carlos Wilson 10.44 (1.6) 4h4; Aaron Piper 10.45 (1.3) 6h3; Rasaun House 10.47 (2.0) 5h6; Gabe Navarro 10.48 82.69 5h5; Clark Brown 10.49 (1.6) 5h4; Damarcus Simpson 10.49 (2.6) 6h5

200m quarterfinal (26) Divine Oduduru (ngr) 20.21 (0.6) 1h2; Jaylen Bacon 20.51 (0.8) 1h1; Devin Quinn 20.63 (1.6) 1h3; Terrell Smith 20.64 (0.9) 2h1; Cravon Gillespie 20.66 (1.6) 2h3; Andrew Hudson 20.71 (1.6) 4h3; Micaiah Harris 20.72 (1.6) 4h3; Kenzo Cotton 20.74 (0.6) 2h2; Charles Okeze (ngr) 20.77 (0.9) 3h1; Tre James 20.79 (0.9) 4h1; Maxwell Willis 20.82 (1.6) 5h3; Darrion Flowers 20.83 (0.9) 5h1; Chris Jefferson 20.85 (0.9) 6h1; Nicholas Alexander 20.90 (0.6) 3h2; Antonio Woodard 20.93 (0.6) 4h2; Roy Ejiakuekwu (gbr) 20.96 (1.6) 6h3; Tinotenda Matiyenga (zim) 21.03 (1.6) 7h3; Zach Shinnick 21.06 (0.6) 5h2; Zachary Jewell 21.11 (0.9) 7h1

200m 1st round (25) Divine Oduduru (ngr) 20.38 (0.2) 1h6; Jaylen Bacon 20.38 (0.5) 1h3; Kenzo Cotton 20.54 (0.2) 2h6; Cravon Gillespie 20.61 (0.5) 1h2; Devin Quinn  20.67 (1.3) 1h4; Terrell Smith 20.76 (0.9) 1h1; Charles Okeze (ngr) 20.78 (1.3) 2h4; Nicholas Alexander 20.84 (1.2) 1h5; Andrew Hudson 20.85 (0.5) 2h3; Micaiah Harris 20.86 (0.9) 2h1; Zack Shinnick 20.96 (0.2) 3h6; Maxwell Willis 20.97 (0.5) 3h3; Chris Jefferson 20.97 (0.9) 3h1; Tre James 20.97 (1.2) 2h5; Antonio Woodard 21.01 (0.5) 2h2; Roy Ejiakuekwu (gbr) 21.07 (1.29 3h5; Rieker Daniel 21.10 (0.2) 4h6; Zachary Jewell 21.13 (0.2) 5h6; Tinotenda Matiyenga (zim) 21.15 (0.5) 4h3; ... Kundai Maguranyanga (zim) 21.42 (1.3) 5h4

400m quarterfinal (25) Michael Norman 44.67 1h1; Kahmari Montgomery 45.25 1h2; Wil London 45.43 2h2; Obi Igbokwe 45.61 1h3; Mar'yea Harris 45.66 2h3; Warren Hazel (skn) 45.76 3h3; Anderson Devonish (bar) 45.97 2h1; Carlos Salcido 46.04 3h1; Derrick Mokaleng (rsa) 46.07 4h3; Alex Wesley 46.13 5h3; Ricky Morgan 46.17 4h1; Maj Williams 46.32 5h1; Orwin Emilien (mri) 46.34 3h2; Asa Guevara (tto) 46.37 4h2; Bryce Deadmond 46.42 5h2; Kyree Johnson 46.52 6h2; Cameron Stone 46.72 6h3; Jack Wellenstein 46.78 6h1; Caleb Dickson 47.02 8h2; Va-Sheku Sheriff 47.18 7h1; Jonathan Webb 47.38 7h3; Brian Thomas 47.40 8h3

400m 1st round (24) Obi Ikwogbe 45.49 1h4; Kahmari Montgomery 45.61 1h3; Mar'yea Harris 45.64 2h4; Carlos Salcido 45.99 1h1; Bryce Deadmon 46.27 2h1; Ricky Morgan 46.41 2h3; Derrick Mokalen (rsa) 46.53 3h1; DeJuan Frye 46.58 3h4; Wil London 46.60 1h2; Anderson Devonish (bar) 46.66 3h3; Alex Wesley 46.70 1h6; Maj Williams 46.71 2h2; Jack Wellenstein 46.75 3h2; Orwin Emilien (mri) 46.86 2h6; Jonathan Webb 46.94 4h2; Caleb Dickson 46.97 4h4, Warren Hazel (skn) 47.01 2h5; Va-Sheku Sheriff 47.01 4h1; Kyree Johnson 47.02 5h2; Joe Herrera 47.02 4h3; Asa Guevara (tto) 47.03 3h6; Brian Thomas 47.04 6h2; Howard Fields 47.05 4h6; Avery Williams 47.08 5h1; Richard Rose 47.10 5h6; Emmanuel Ogwo 47.18 6h1; Joe Haight 47.26 5h3; Blaze Brownlow 47.27 3h5; Cameron Stone 47.31 3h5; Collin Hofacker 47.43 7h2; Iban Henry (jam) 47.44 7h3; Jamarco Stephen (pur) 47.44 8h2; Terry Brown 47.45 8h3; Jared Williams 47.64 6h6; Daniel York-Mouton 47.70 5h4; Zakee Washington 47.78 4h5

800m quarterfinal (25) Michael Saruni (ken) 1.46.37 1h1; Devin Dixon 1.46.47 2h1; Jonah Koech (ken) 1.47.5 3h1; Clay Lambourne 1.47.36 4h1; Robert Ford 1.47.93 1h3; Bryce Hoppel 1.47.93 2h3, Jaymes Dennison 1.47.94 5h1; Vincent Crisp 1.48.00 1h2; Collins Kibet (ken) 1.48.15 6h1; Matt Manternach 1.48.63 2h2; Erik Martinsson (swe) 1.48.63 3h2; Charles Jones 1.48.73 4h2; Moutjaba Mohammed 1.48.88 3h3; Abraham Alvarado 1.49.00 4h3; Michael Wilson 1.49.19 5h2; Efraín Hernández (pur) 1.49.26 7h1; Drake Murphy 1.49.32 5h3; Ty Moss 1.49.42 6h3; Riley Kelly 1.49.47 6h3; Alec Hartman  1.49.72 7h2; Jarett Chinn 1.50.25

800m 1st round (24) Erik Martinsson (swe) 1.48.98 1h6; Vincent Crisp 1.49.18 2h6; Devin Dixon 1.49.20 1h5; Matt Manternach 1.49.31 3h6; Abraham Alvarado 1.49.48 1h2; Michael Wilson 1.49.50 4h6; Michael Saruni (ken) 1.49.53 2h2; Moutjaba Mohammed 1.49.82 2h5; Bryce Hoppel 1.49.97 1h3; Jarett Chinn 1.50.01 3h2; Jonah Koech (ken) 1.50.05 1h1; Hari Sathyamurthy 1.50.07 3h5; Robert Ford 1.50.12 2h3; Collins Kibet (ken) 1.50.28 2h1; Jaymes Dennison 1.50.28 4h5; ... Heinrich Herbst (rsa) 1.51.04 4h3

1.500m quarterfinal (26) Josh Kerr (gbr) 3.42.62 1h1; Sam Prakel 3.42.77 1h2; Sam Worley 3.42.90 2h1; Oliver Hoare (aus) 3.43.13 2h2; Cameron Griffith (aus) 3.43.14 3h1; Kevin White 3.42.26 3h1; Ian Crowe-Wright (gbr) 3.43.32 4h1; Chandler Teigen 3.43.41 4h2; Luis GFrijalva 3.43.58 5h1; Alex Riba 3.43.70 5h2; Alex Rogers 3.43.93 6h1; Mick Stanovsek 3.44.04 6h2; Talem Franco 3.44.90 7h2; Jack Anstey (aus) 3.44.96 7h1; Stuart McCallum 3.46.22 8h1; Reed Brown 3.46.44 9h1; Jordan Beutler 3.46.58 10h1; Kyle burdick 3.46.66 8h2; Carlos Villarreal (mex) 3.47.71 9h2; Shane Streich 3.47.78 11h1; Daniel Hintz (nzl) 3.48.62 10h2

1.500m 1st round (24) Josh Kerr (gbr) 3.44.80 1h4; Alex Rogers 3.45.10 2h4; Sam Worley 3.45.11 3h4; Jack Anstey (aus) 3.45.23 4h4; Trent Mazelli 3.45.73 5h4; Carlos Villarreal (mex) 3.46.02 1h2; Stuart McCallum 3.46.19 6h4; Oliver Hoare (aus) 3.46.26 2h2; Chandler Teigen 3.46.30 3h2; Kevin White 3.46.36 4h2; Ben Saarel 3.46.53 5h2; Michael Melchert 3.46.56 7h4; Kyle Burdick 3.46.70 6h2; Shane Streich 3.46.94 7h2; Festus Lagat (ken) 3.47.18; Patrick Weaver 3.47.24 9h2; Brody Smith 3.48.17 8h4; Mason Villarma 3.49.09 9h4; Cameron Villarreal 3.49.50 10h2; ... Daniel Hintz (nzl) 3.52.96 5h1

5.000m semifinals (26) Grant Fisher 13.47.22 1h1; Andy Trouard 13.47.86 2h1; Sean McGorty 13.48.09 3h1; Edwin Kurgat (ken) 13.48.22 4h1; Connor McMillan 13.48.45 5h1; Dillon Maggard 13.49.42 1h2; Cole Rockhold 13.49.82 2h2; Colby Gilbert 13.49.90 3h2; Zach Perrin 13.50.83 6h1; Clayton Young 13.51.19 4h2; Rory Linkletter 13.51.28 5h2; Cooper Teare 13.52.19 6h2; Dan Curts 13.52.22 7h2; Isai Rodriguez 13.53.73 8h2; Gilbert Boit (ken) 13.56.34 9h2; Joe Hardy 13.56.72 7h1; Austen Dalquist 13.56.73 8h1; Daniel Carney 13.58.24 10h2; Robert Brandt 13.59.21 11h2; Daniel De La Torre 14.00.37 12h2; Gavin Parfart 14.00.78 9h1; Jack Keelan 14.01.06 13h2; Eduardo Herrera 14.01.98 14h2

10.000m semifinals (24) Rory Linkletter 29.14.29 1h1; Mike Tate 29.14.90 2h1; Connor McMillan 29.14.91 3h1; Matt Welch 29.15.13 4h1; Mattthew Baxter (nzl) 29.15.22 5h1; Tyler Day 29.15.25 6h1; Dillon Maggard 29.15.45 7h1; Robert Brandt 29.15.57 8h1; Clayton Young 29.16.08 8h1; Grant Fischer 29.16.75 10h1; Conner Mantz 29.16.78 11h1; Emmanuel Roudolff-Levisse (fra) 29.17.96 12h1

110mh quarterfinal (26) David Kendziera 13.40 (0.1) 1h1; John Burt 13.61 (1.8) 1h2; Jaylan McConico 13.70 (1.7) 1h3; Antoine Lloyd 13.70 (1.8) 2h2; Luke Siedhoff 13.72 (1.0) 2h1; Braxton Canady 13.75 (1.0) 3h1; Amere Lattin 13.77 (1.7) 2h3; Patrick Prince 13.78 (1.8) 3h2; Ashtyn Davis 13.83 (1.7) 3h3; Larry Donald 13.88 (1.0) 4h1; Chris Douglas 13.88 (1.0) 5h1; Israel Nelson 13.90 (1.7) 4h3; Tyler Guillory 13.91 (1.0) 6h1; Andre Lindsey 13.93 (1.7) 5h3; ... Petter Gustafsson (swe) 14.17 (1.7) 7h3

110mh 1st round (25) David Kendziera 13.60 (-0,2) 1h6; Amere Lattin 13.60 (1.7) 1h5; John Burt 13.65 (-0,1) 1h3; Luke Siedhoff 13.72 (1.7) 2h5; Antoine Lloyd 13.79 (1.2) 1h1; Jaylan McConico 13.81 (0.9) 1h2; Ashtyn Davis 13.92 (-0,2) 2h6; Patrick Prince 13.95 (0.9) 2h2; Darien Tennon 13.99 (-0,1) 2h3; Chris Douglas 13.99 (-0,2) 3h6; Andre Lindsey 14.00 (0.9) 3h2; Braxton Canady 14.01 (0.8) 1h4; Emeka Nwangwu 14.02 (-0,1) 3h3); Israel Nelson 14.04 (1.2) 2h1; ... Petter Gustafsson (swe) 14.09 (1.2) 3h1

400mh quarterfinal (25) Rai Benjamin (ant) 47.98 1h2; Kemar Mowatt (jam) 49.33 1h3; Amere Lattin 49.70 2h3; Norman Grimes 49.89 2h2; Infinite Tucker 49.99 1h1; Ilolo Izu 50.12 2h1; Jacob Smith 50.13 3h1; David Kendziera 50.30 3h2; Maksims Sinkuvocs (lat) 50.62 4h1; Eric Foglantz 50.63 4h2; Cameron Samuel 50.67 3h3; Chris Douglas 50.70 5h2; Andrew Neal 50.71 5h1; Scott Mecham 50.89 6h2; Quivell Jordan 50.95 4h3; Jerrad Mason 50.97 6h1; Max Scheible (ger) 51.14 7h1; Jackson Davis 51.64 5h3; Raymund Clarke 51.76 6h3; Larry Donald 51.84 7h2; Malik Metivier 51.88 7h3

400mh 1st round (24) Amere Lattin 49.71 1h4; Rai Benjamin (ant) 50.12 1h6, Malik Metivier 50.16 2h6; Infinite Tucker 50.24 1h5; David Kenziera 50.42 2h4; Quivell Jordan 50.44 3h6; Jayson Baldridge 50.60 4h6; Ilolo Izu 50.65 1h2; Larry Donald 50.85 1h1; Max Scheible (ger) 50.91 2h2; Andrew Neal 50.98 2h5; Norman Grimes 51.00 2h1; Scott Mecham 51.03 3h1; Jacob Smith 51.04 3h4; Chris Douglas 51.06 5h6; Maksims Sinkucovs (lat) 51.08 3h2; Kemar Mowatt (jam) 51.09 1h3; Antwuan Musgrove 51.10 4h1; Erco Foglantz 51.13 3h5; Jerrad Mason 51.17 4h2; Tyler Hart 51.25 4h4; Raymund Clarke 51.28 5h4, Austin Corley 51.44 5h2; Cameron Samul 51.47 2h3; Kerry Gleason 51.64 6h2; Jackson Davis 51.65 3h3; Paramveer Chohan 51.75 4h5; Cody Johnson 51.84 6h4; Jonathan Harvey 51.89 5h1; Nick Hilson 51.95 5h5

3.000m St quarterfinal (25) Obsa Ali 8.36.49 1h1; Matt Owens 8.36.73 2h1; Clayson Shumway 8.36.76 3h1; Steven Fahy 8.37.50 4h1; Andrew Gardner 8.38.79 1h3; Brian Barraza 8.41.49 2h3; Jordan Cross 8.41.72 3h3; Dylan Hodgson 8.43.14 5h1; John Rice 8.43.35 1h2; Riley Olsen 8.44.09 6h1; Jacob Heslington 8.44.46 2h2; Spencer Fehlberg 8.44.65 2h2; Bailey Roth 8.45.70 3h2; Daniel Carney 8.46.15 4h2; Harry Ewing 8.46.81 5h3; Riley McInerney 8.47.29 6h3; Andrew Milliron 8.47.97 7h1; Yusuke Uchikoshi (jpn) 8.48.03 7h3; Noah Schutte (ned) 8.48.14 5h2; Kellen Manley 8.49.35 8h1; ... Haran Dunderdale (gbr) 8.58.34 10h2

4x100m prelims (26) Arkansas-Little Rock 39.35 1h1; TCU 39.38 2h1; Houston 39.40 1h3; Texas Tech 39.42 2h3

4x400m prelims (26) USC 3.01.11 1h2; Texas A & M 3.01.23 2h2; Houston 3.03.67 1h3; Iowa 3.03.69 3h2; TCU 3.03.74 4h2; Oregon 3.04.36 5h2; Arkansas 3.04.51 1h1; Baylor 3.04.56 2h3; Stanford 3.04.84 2h1; Iowa State 3.05.40 3h1; Nebraska 3.05.93 3h3

HJ 1st round (26) Trey Culver 2.16 1h1; Tejaswin Shankar (ind) 2.16 1h1; Zack Anderson 2.16 1h2; Jonathan Wells 2.16 2h2; Ryan Lockard 2.16 3h2; Ben Milligan 2.16 4h2; Bryant O'Georgia 2.16 3h1; Julian Harvey 2.16 3h1; Vernon Turner 2.16 5h1

PV 1st round (24) Chris Nilsen 5.25 1h2; Hussain Al-Hizam (ksa) 5.25 1h2; Jacob Wooten 5.25 1h2; Marc Toney 5.25 1h1; Clayton Fritsch 5.25 1h1; Scott Marschall 5.25 4h2; Auduie Wyatt 5.25 5h2; Nick Meyer 5.25 6h2; ... Sander Moldau (est) 5.15 3h1

LJ 1st round (24) 1 Damarcus Simpson 8.22 (3.5) 1h4; Charles Brown 8.00 (2.8) 2h4; Julian Harvey 7.84 (1.5) 3h4; Jason Smith 7.77 (0.2) 1h2; Jacob Fincham-Dukes (gbr) 7.76 (2.2) 4h4; Odaine Lewis (jam) 7.74 (1.2) 5h4; Harrison Schrage 7.73 (2.2) 1h3; Jonathan Wells 7.71 (3.1) 6h4; Saladin Nasser 7.70 81.6) 2h2; Tahar Triki (alg) 7.69 (0.7) 7h4; Carter Shell 7.65 (2.5) 3h2; Marcus Flannigan 7,64 (5.6) 2h3; Jared Kerr (can) 7.63 (2.6) 8h4; Antwan Dickerson 7.61 (0.6) 3h3; Christopher Bryan 7.60 (2.1) 4h3

TJ 1st round (26) Scotty Newton 16.17 (0.2) 1h4; Tahar Triki (alg) 16.17 (0.1) 2h4; Papay Glaywulu 16.05 (0.5) 1h3; Darius Armstead 15.99 (0.4) 3h4; Barden Adams 15.98 (0.0) 4h4; Odaine Lewis (jam) 15.96 (-0,7) 5h4; Tuomas Kaukolahti (fin) 15.96 (-0,1) 6h4, ... Chengetayi Mapaya (zim) 15.75 (0.0) 8h4; Brian Mada (zim) 15.63 (0.3) 2h3

SP 1st round (26) Adrian Piperi 20.41 1h4; Jordan Geist 20.27 2h4; Payton Otterdahl 19.97 3h4; McKay Johnson 19.79 4h4; Mostafa Hassan (egy) 19.67 1h3; Peter Simon (hun) 19.19 5h4; Reno Ttufuli 19.17 6h4; Nicholas Ponzio 19.10 7h4; Brett Nelly 18.85 8h4; Itamar Levi (isr) 18.73 9h4; Jared Kern 18.62 10h4;  T'Mond Johnson 18.55 11h4; Jonathan Tharaldsen 18.49 2h3; Tristen Newman 18.49 3h3; Daven Russell 18.46 1h1; Felipe Valencia (mex) 18.30 4h3, Alex Talley 18.28 5h3; Burger Lambrechts (rsa) 18.19 12h4; Malik McMorris 18.06 2h1; David Hirschmann (ger) 18.05 3h1

DT 1st round (25) Reno Tuufuli 60.01 1h3; Nicholas Percy (gbr) 58.17 2h3; Carlos Davis 57.32 3h3; Eric Kicinski 56.01 4h3; George Evans 55.89 5h3; McKay Johnson 55.86 1h2; Payton Otterdahl 55.70 6h3; Nicola Ceban (mda) 55.56 7h3; Kyle Douglass 55.56 8h3; Turner Washington 55.39 2h2; Ben Hammer 55.35 9h3; Jordan Geist 55.30 10h3; Kai Schmidt (ger) 55.24 11h3; Ryan Camp 54.82 12h3

HT 1st round (24) Gleb Dudarev (blr) 73.09 1h3; Cristian Ravar (esp) 68.80 2h3; Brock Eager 68.64 3h3; Silvia Bocancea 65.83 1h2; Nicolas Percy (gbr) 65.24 4h3; Justin Stafford 64.65 5h3; Avery carter 64.55 6h3

JT 1st round (26) Sindri Gudmundsson (isl) 77.87 1h3; Fabian Jara (par) 72.11 2h3; Jonno Engelking 71.67 3h3; Aaron True 70.55 4h3; John Nizich 69.90m 5h3; Simon Litzell (swe) 69.60 6h3; ... Marian Spannowsky (ger) 68.37 7h3

Women

100m quarterfinal (25) Jada Baylark 11.04 (1.1) 1h2; Twanisha Terry 11.12 (1.5) 1h1; Ashley Henderson 11.18 (1.5) 1h3; Deanna Hill 11.21 (1.5) 2h1; Jasmin Reed 11.23 (1.5) 2h3; Anglerne Annelus 11.25 (1.5) 3h3; Teahna Daniels 11.25 (1.1) 2h2; Caitland Smith 11.29 81.5) 4h3; Leya Buchanan (can) 11.30 (1.1) 3h2; Ariana Washington 11.30 (1.1) 4h2; Brianne Bethel (bah) 11.31 (1.5) 5h3; Brittany Brown 11.31 (1.5) 3h1; Kiara Parker 11.32 (1.5) 4h1; Destiny Smith-Barnett 11.34 (1.1) 5h2; Brenessa Thompson (guy) 11.34 (1.5) 5h1; Latessa Johnson 11.36 (1.5) 6h3; Lauren Rain Williams 11.39 (1.1) 6h2; Chelsea Francis 11.42 (1.5) 6h1; Persis William-mensah (gha) 11.48 (1.5) 7h1

100m 1st round (24) Jada Baylark 11.22 (1.6) 1h2; Deanna Hill 11.22 (1.1) 1h4; Jasmin Reed 11.26 (1.5) 1h6; Anglerne Annelus 11.28 (1.2) 1h3; Teahna Daniels 11.29 (1.5) 2h6, Twanisha Terry 11.33 (2.4) 1h5; Leya Buchanan (can) 11.35 (1.5) 1h1; Taylor Bennett 11.35 (1.2) 2h3; Brianne Bethel (bah) 11.35 (1.1) 2h4; Ashley Henderson 11.36 (1.5) 2h1; Lauren Rain Williams 11.37 81.5) 3h6; Britttany Brown 11.38 (1.2) 3h3; Ariana Washington 11.39 (1.5) 4h6; Kiara Parker 11.39 (1.2) 4h3, Latessa Johnson 11.43 (1.1) 3h4; Brenesssa Thompson (guy) 11.44 (1.6) 2h2; Caitland Smith 11.51 81.6) 3h2; Destiy Smith-Barnett 11.53 (2.4) 2h5

200m quarterfinal (26) Deanna Hill 22.67 (1.1) 1h2; Twanisha Terry 22.74 (1.4) 1h1; Ashley Anderson 22.82 (1.1) 2h2; Lauren Rain Williams 22.85 (1.2) 1h3; Jasmin Reed 22.90 (1.4) 2h1; Anglerne Annelus 22.92 (1.2) 2h3; Latessa Johnson 22.92 (1.4) 3h1; Brittany Brown 22.93 (1.4) 4h1; Brianne Bethel (bah) 23.01 (1.2) 3h3; Ariana Washington 23.03 (1.1) 3h2; Taylor Bennett 23.03 (1.2) 4h3; Hannah Jackson 23.19 (1.4) 5h1; Caitland Smith 23.34 (1.4) 6h1; Teahna Daniels 23.38 (1.2) 5h3; D'Jenne Egharevba 23.40 (1.1) 4h2; Diamond Spaulding 23.42 (1.2) 6h3; Kiara Parker 23.42 (1.2) 7h3; A'Keyla Mitchell 23.50 (1.1) 5h2; Tramesha Hardy 23.56 (1.4) 7h1; Courtne Davis 23.60 (1.2) 8h3; Chelsea Francis 23.69 (1.4) 8h1; Persis William-Mensah (gha9 23.76 (1.1) 6h2; Tiffani Johnson 23.88 (1.1) 7h2

200m 1st round (25) Brittany Brown 22.83 (1.0) 1h1; Ashley Henderson 22.90 (0.8) 1h3; Lauren Rain Williams 22.93 (0.9) 1h2; Latessa Johnson 22.94 (1.0) 2h1; Ariana Washington 22.95 (0.8) 2h3; Anglerne Annelus 22.95 (0.1) 1h4; Deanna Hill 23.11 (0.8) 1h6; Taylor Bennett 23.12 (0.1) 2h4; Jasmin Reed 23.16 (0.8) 3h3; Twanisha Terry 23.18 (0.4) 1h5; Brianne Bethel (bah) 23.20 (0.4) 2h5; Jada Baylark 23.23 (0.8) 2h6; Hannah Jackson 23.34 80.9) 2h2; A'Keyla Mitchell 23.35 (0.8) 3h6; Kiara Parker 23.41 (0.1) 3h4; Diamond Spaulding 23.45 (0.9) 3h2; Caitland Smith 23.52 (0.1) 4h4; Persis William-Mensah (gha) 23.56 (1.0) 3h1; Tiffani Johnson 23.56 (0.8) 4h3; Teahna Daniels 23.64 (0.9) 4h2; Chelsea Francis 23.68 (0.4) 3h5; Courtne Davis 23.69 (0.8) 5h3; D'Jenne Egharevba 23.71 (0.8) 4h6; Tramesha Hardy 23.72 (0.8) 5h6; Juanita Mainoo 23.73 (0.9) 5h2; Raven Grant 23.74 (0.4) 4h5; Ashlan Best (can) 23.78 (0.8) 6h6; Leya Buchanan (can) 23.79 (0.1) 5h4; Jelvon Butler 23.79 (1.0) 4h1; Amber Ivy 23.91 (0.9) 6h2; Bri'Anna Branch 23.92 (1.0) 5h1; Lakayla Harris 23.93 (1.0) 6h1; Asha Cave 23.98 (1.0) 7h1

400m quarterfinal (25) Kendal Ellis 51.03 1h1; Makenzie Dunmore 51.25 1h3; hannha Waller 51.76 2h1; Briana Guillory 51.85 3h1; Lise-Anne Barrow 51.86 1h2; Briyahna Desrosiers 52.06 4h1; Serenity Douglas 52.42 2h3; Emerald Egwim (ngr) 52.42 2h2; Ama Pipi (gbr) 52.45 3h2; Kiana Horton 52.50 3h3; Titania Markland (jam) 52.53 4h2; Kyra Constantine (can) 52.58 5h2; Julia Madubuike 52.58 4h3; Tatum Waggoner 52.86 5h1; Shae Anderson 52.92 6h2; Victoria Powell 53.16 5h3; Venessa D'Arpino 53.18 6h3; Katara Nelson 53.20 7h3; Sara Limp 53.51 8h3; Morgan Burks-Magee 53.58 6h1; Alexia Woods 53.83 7h1; Nicole Fotinos 53.84 7h2; Jasmine Malone 53.96 8h1; Zola Golden 54.31 8h2

400m 1st round (24) Makenzie Dunmore 52.04 1h3; Kendall Ellis 52.31 1h1; Emerald Egwim (ngr) 52.57 1h2; Shae Anderson 52.60 1h6, Venessa D'Arpino 52.78 2h3; Briana Guillory 52.78 1h5; Briyahna Desrosiers 52.78 2h6; Julia Madubuike 52.95 3h6; Zola Golden 52.95 2h1; Kyra Constantine (can) 53.08 2h2; Tatum Waggoner 53.15 3h2; Nicole Fotinos 53.27 3h3; Serenity Douglas 53.28 1h4; Katara Nelson 53.30 4h3; Jasmine Malone 53.34 4h2; Hannah Waller 53.37 2h4; Lisa-Anne Barrow 53.40 3h1; Kiana Horton 53.41 2h5; Titania Markland (jam) 53.48 4h6; Ama Pipi (gbr) 53.52 5h3; Morgan Burks-Magee 53.77 3h5; Victoria Powell 53.89 3h4; Alexis Woods 53.90 5h2; Sara limp 53.93 4h5; Missy Mongiovi 53.97 6h2; Jarra Owens 54.03 6h3; Nikole Harron 54.13 7h3; Jedah Caldwell 54.14 4h1; Mia Mukes 54.26 5h6; Megan Linder 54.48 5h1; Carolyn Wilson 54.57 5h5; Ashlan Best (can) 45.61 4h4; Shafiqua Maloney (skn) 54.62 5h4; Anaya Alexander 54.63 6h1, Gabrielle Gayles 54.63 6h5; Honour Finley 54.84 7h2

800m quarterfinal (25) Sabrina Southerland 2.00.72 1h3; Avi'Tal Wilson-Perteete 2.01.14 2h3; Sammy Watson 2.02.20 1h2; Sadi Henderson 2.02.38 3h3; Alethia Marrero (pur) 2.03.15 4h3; Olivia Baker 2.03.46 1h1; Jasmine Staebler 2.03.71 2h1; Ashley Taylor 2.03.72 2h2; Jazmine Fray 2.03.73 3h1; Elissa Mann 2.03.96 3h2; Aaliyah Miller 2.04.42 4h1; Kristie Schoffield 2.05.18 5h3; Gabby Crank 2.05.62 4h2; Maggie Carruth 2.06.07 5h1; Brette Correy 2.06.76 5h2; Kayle Dood (gbr) 2.07.33 6h2; Nicole Choquette 2.07.33 6h3; Erin Stenman-Fahey (can) 2.07.65 6h1; Caitie Faust 2.07.84 7h2; Leticia De Souza (bra) 2.07.89 7h1

800m 1st round (24) Avi'Tal Wilson-Perteete 2.06.14 1h1; Sadi Henderson 2.06.19 2h1; Sammy Watson 2.06.26 1h2, Brittany Parker 2.06.44 3h1; Ashley Taylor 2.06.64 2h2;  Jazmine Fray 2.06.67 1h6; Olivia Baker 2.06.84 1h4; Kaylee Dodd (gbr) 2.06.89 1h5; Jasmine Staebler 2.06.95 2h6; Maggie Carruth 2.07.19 2h5; Gabby Crank 2.07.24 3h6; Aaliyah Miller 2.07.24 3h5; Nicole Choquette 2.07.30 4h6; Erin Stenman-Fahey (can) 2.07.41 3h2; Sabrina Southerland 2.07.80 1h3; Brette Correy 2.07.83 4h5; Nicole Goecke 2.07.84 4h2; Leticia De Souza (bra) 2.07.92 5h2

1.500m quarterfinal (26) Sinclaire Johnson 4.11.57 1h1; Elise Cranny 4.12.49 2h1; Christina Aragon 4.12.73 1h2; Jessica Hull (aus) 4.13.22 3h1; Nikki Hiltz 4.13.33 2h2; Taryn Rawlings 4.13.35 4h1; Alexis fuller 4.13.68 3h2; Molly Sughroue 4.14.32 5h1; Whittni Orton 4.14.41 4h2; Carina Gillespie 4.14.96 5h2; Jenna Hinkle 4.15.39 6h1; Kaili Keefe 4.16.57 6h2; Anna Camp 4.18.08 7h1; Lilian Koech (ken) 4.18.65 7h2; Ariane Ballner (ger) 4.18.95 8h1; Faith Makau 4.19.28 9h1; Carina Viljoen (rsa) 4.20.28 8h2; Katie Rainsberger 4.22.47 10h1; Jenny Celis 4.23.09 9h2; Belle Wallace 4.23.54 10h2; Jessica Lawson 4.26.94 11h1; Allie Schadler 4.27.31 11h2

1.500m 1st round (24) 1 Jessica Hull (aus) 4.19.41 1h4; Jenna Hinkle 4.20.07 2h4; Nikki Hiltz 4.20.88 1h1; Alexis Fuller 4.21.00 2h1; Mollly Sughroue 4.21.10 3h4; Jenny Celis 4.21.17 3h1; Larkin Chapman 4.21.28 4h1; Katie Rainsberger 4.21.38 5h1; Ariane Ballner (ger) 4.21.51 6h1; Lilian Koech (ken) 4.21.51 4h4; Carina Viljoen (rsa) 4.21.64 7h1; Whittni Orton 4.21.86 5h4; Belle Wallace 4.22.88 1h3; Christina Aragon 4.23.01 2h3; Kaili Keefe 4.23.21 3h3; Roxy Trotter 4.23.28 8h1; Carina Gillespie 4.23.43 4h3; Allie Schadler 4.23.44 5h3; Faith Makau 4.24.27 6h3; Mary Beth Hamilton 4.24.51 7h3; Sharlie Dimick 4.24.71 9h1; Sinclaire Johnson 4.25.23 1h2; Taryn Rawlings 4.25.30 2h2; Madelyn Brooks 4.25.56 8h3; Elise Cranny 4.25.67 3h2; Kate Hunter 4.25.98 9h3; Julia haymach 4.26.05 6h4; Hannah Dimmick 4.26.51 7h4; Lucy May 4.26.59 8h4; Anna Camp 4.26.70 4h2; Jessica Lawson 4.26.95 5h2; Dominique Ward 4.27.58 10h1, Karly Ackley 4.28.37 6h2; Tylee Newman 4.28.98 9h4

5.000m semifinals (26) Karissa Schweizer 15.19.65 1h1; Ednah Kurgat (ken) 15.25.25 2h1; Sharon Lokedi (ken) 15.27.09 3h1; Vanessa Fraser 15.27.36 1h2; Allie Ostrander 15.27.46 2h2; Weini Kelati (eri) 15.28.54 3h2; Amy-Eloise Neale (gbr) 15.29.89 4h1; Erin Clark 15.30.59 5h1; Lilli Burdon (aus) 15.34.44 6h1; Alicia Monson 15.38.32 4h2; Charlottte Taylor (gbr) 15.41.09 5h2; Samantha Nadel 15.41.62 7h1; Fiona O'Keefe 15.43.00 6h2; Aubrey Roberts 15.53.85 8h1; Emily Venters 15.54.19 7h2; Abbie McNulty 15.58.64 9h1; Claire O'Brien (aus) 15.59.21 8h2; Cailie Loggue 15.59.91 8h2; Weronika Pyzik (pol) 16.01.78 9h2; Makena Morley 16.03.06 10h2; Lauren LaRocco 16.09.22 11h2; Bethany Hasz 16.09.77 11h1; Vallery Korir (ken) 16.09.98 12h1; Kaitlyn Benner 16.10.51 13h1; Amanda Vestri 16.10.63 14h1; Lindsey Brewis 16.10.70 12h2; Claire Green 16.14.25 13h2; Ashleigh Warner 16.14.96 14h2; Allyson Girard 16.18.57 15h2; Winny Koskei (ken) 16.19.47 15h1; Gracie Tostenson 16.19.54 16h2; Jaci Smith 16.25.00 17h2; Miranda Myers 16.25.21 16h1; Brie Oakley 16.27.17 18h2

10.000m semifinals (24) Karissa Schweizer 32.14.36 1h1; Alice Wright (gbr) 32.19.03 2h1; Charlotte Taylor (gbr) 32.20.25 3h1; Sharon Lokedi (ken) 32.21.55 4h1; Jaci Smith 32.28.15 5h1; Makena Morley 32.28.58 6h1; Erin Clark 32.28.88 7h1; Weronika Pyzik (pol) 32.37.89 8h1; Claire O'Brien (aus) 32.39.30 9h1; Kaitlyn Benner 32.45.05 10h1; Lauren LaRocco 32.58.05 11h1; Alli Cash 33.02.89 12h1; Samantha Nadel 33.06.61 13h1; Abbie McNulty 33.07.41 14h1; Vallery Korir (ken) 33.16.89 15h1; Grace McConnochie 33.17.86 16h1; Kaitlyn Neal 33.21.20 17h1; Addi Zerrenner 33.27.66 18h1; Carmela Cardama (esp) 33.28.08 19h1; Megan Hasz 33.28.11 20h1; Winny Koskei (ken) 33.30.31 21h1; Kelsi Lasota 33.47.95 22h1; Michaela Hackett 33.50.99 23h1; Alexandria Hackett 33.51.73 24h1; Jennifer Sandoval 33.52.88 25h1; Kari Hamilton 33.56.03 26h1; Anne Frisbie 33.56.84 27h1; Gintare Zenkeviciuté (ltu) 33.58 25 28h1; Ashley Tutt 33.58.77 29h1; Aoibhe Richardson (irl) 33.59.21 30h1; Hannah Miller (nzl) 34.00.81 31h1; Andrea Shine 34.01.65 32h1; Karis Jochen 34.02.84 33h1

100m quarterfinal (26) Pedrya Seymour (bah) 12.80 (1.5) 1h1, Chanel Brissett 12.86 (1.5) 2h1; Janeek Brown (jam) 12.90 (2.6) 1h2, Dior Hall 12.91 (2.6) 2h2; Alaysha Johnson 12.96 (1.5) 1h3; Anna Cockrell 12.99 (2.6) 3h2; Rushelle Burton (jam) 13.02 (1.5) 3h1; Emma Spagnola 13.16 (1.5) 2h3; Camri Austin 13.18 (1.5) 3h3; Jasmyne Graham 13.25 (1.5) 4h1; Alyssa Monteverde-Dalton 13.27 (1.5) 5h1; Mecca McGlaston 13.27 (2.6) 4h2; Chinyere Njoku 13.32 (1.5) 6h1; Brittney Trought 13.35 (1.5) 4h3; Jenny Kimbro 13.38 (1.5) 7h1; Mariam Abdul-Rashid (can) 13.40 (1.5) 5h3; Jerica Love 13.44 (2.6) 5h2; Sydney Mosley 13.45 (2.6) 6h2; Hope Bender 13.51 (1.5) 6h3

100mh 1st round (25) Dior Hall 13.03 (0.0) 1h3; Rushelle Burton (jam) 13.04 (1.19 1h4; Alaysha Johnson 13.05 (1.4) 1h2; Anna Cockrell 13.05 (0.0) 2h3; Emma Spagnola 13.07 (0.4) 1h6; Pedrya Seymour (bah) 13.08 (1.2) 1h1; Chanel Brissett 13.08 (0.4) 2h6; Janeek Brown (jam) 13.09 (1.19 1h5; Camri Austin 13.25 (1.4) 2h2; Mecca McGlaston 13.28 (1.4) 3h2; Hope Bender 13.33 (1.1) 2h5; Jerica Love 13.33 (1.4) 4h2; Alyssa Monteverde-Dalton 13.36 (1.1) 3h5; Brittney Trought 13.41 (0.4) 3h6; Jenny Kimbro 13.44 (1.19 2h4; Jasmyne Graham 13.45 (1.1) 4h5; Kaylor Harris 13.49 (1.1) 3h4

400mh quarterfinal (25) Anna Cockrell 56.29 1h3; Emma Spagnola 56.51 1h1; Brenna Porter 57.18 1h2; Ariel Jones 57.19 2h2; Brenna Detra 57.42 3h2; Ranae McKenzie (jam) 57.44 2h3; Medinah Spencer 57.93 3h3; Shante Robinson 58.02 4h3; Stephanie Cho 58.12 4h2; Amanda Jaynes 58.22 5h3; Birexus Hawkins 58.25 2h1; Alissa Brooks-Johnson 58.32 5h2; Kiana Hawn 58.32 3h1; Hope Bender 58.41 6h2; Hanna Tarleton 58.46 7h2; Dominique Jackson 58.98 8h2; Caraline Slattery 59.05 4h1; Kirsten Johnson 59.15 6h3

400mh 1st round (24) Anna Cockrell 56.87 1h2; Brenna Porter 57.44 1h5; Emma Espagnola 57.68 1h1; Medinah Spencer 57.93 2h5; Deonca Bookman 58.14 1h4; Brenna Detra 58.18 2h4; Shante Robinson 58.23 3h4; Ariel Jones 58.28 1h6; Amanda Jaynes 58.33 4h4; Birexus Hawkins 58.51 2h6; Hope Bender 58.60 3h6; Ranae McKenzie (jam) 58.63 1h3; Morganne Hill 58.65 3h5; Hanna Tarleton 58.69 4h6; Caraline Slattery 58.72 4h5; Samantha Mitchell 58.75 5h5; Jasmine Barge 58.80 2h1; Kiana Hawn 58.81 3h1; Stephanie Cho 58.90 4h1; Mariam Abdul-Rashid (can) 58.91 6h5; Lauren Lawless 59.02 7h5; Dominique Jackson 59.23 2h3; Kirsten Johnson 59.25 2h2; Kyle O'Connor 59.44 5h4; Alissa Brooks-Johnson 59.49 3h3; Shalee Reynolds 59.50 3h2

3.000m St quarterfinal (25) Allie Ostrander 9.40.20 1h1; Val Constien 9.47.97 1h2; Grayson Murphy 9.49.50 2h2; Courtney Coppinger 9.51.28 3h2; Madeline Strandemo 9.51.49 4h2; Devin Clark 9.53.06 2h1; Charlotte Prouse (can) 9.55.14 1h3; Morgan Wedekind 9.56.26 3h1; Ciarra Simmons 9.57.70 2h3; Rachel King 9.57.75 3h3; Emily Hamlin 10.00.35 4h3; Sarah Scott 10.01.29 4h1; Anna McDonald 10.04.52 5h3; Olivia Hoj 10.05.45 5h1; Sanne Holland 10.07.26 6h3; Sage Hurta 10.07.62 6h1; Rachel Nichwitz 10.09.65 7h3; Maddie Cannon 10.09.78 8h3; Regan Hime 10.11.41 5h2; Megahn Lloyd 10.11.73 6h2; Kelly Naumann 10.13.50 7h2; Alissa Niggemann 10.13.70 9h3; Alondra Negron (pur) 10.15.77 7h1; Jonna Bart 10.16.02 8h2; Lindsey Adams 10.16.22 9h2; Summer Harper 10.16.72 10h3; Paula Gil-Echevarria (esp) 10.16.73 8h1; Annie Boos 10.17.77 10h2; Jordan Oakes 10.18.19 9h1; Devon Bortfeld 10.18.30 10h1; Kayla Doll 10.10.79 11h1; Emma Gee 10.19.95 12h1

4x100m prelims (26) Oregon 43.32 1h2; USC 43.58 1h1; Texas 43.69 2h1; Texas A & M 43.88 1h3; Arkansas 43.90 2h3

4x400m prelims (26) Oregon 3.29.94 1h2; USC 3.30.57 1h1; Baylor 3.31.34 1h3; Stanford 3.31.39 2h3; Texas A & M 3.31.55 2h2; Minnesota 3.32.25 3h3; Texas 3.34.45 3h2

HJ 1st round (24) Andrea Stapleton 1.80 1h2; Alexus Henry 1.80 2h2; Stephanie Ahrens 1.80 2h2; Shelley Spires 1.80 1h1; Cyre Virgo 1.80 4h2; Erinn Beattie 1.80 5h2; Zarriea Willis 1.80 6h2; Lily Lowe 1.80 6h2; Heta Tuuri (fin) 1.80 8h2; LaTyria Jefferson 1.80 8h2

PV 1st round (25) Helen Falda (ita) 4.18 1h1; Victoria Hoggard 4.18 1h2; Kaitlyn Martinez 4.18 1h2; Lauren Martinez 4.18 1h2; Alexis Jacobus 4.18 1h2; Kally Long 4.18 2h1; Hannah McWilliams 4.18 5h2; Rylee Robinson 4.18 6h2; Taylor Amann 4.18 6h2; Andrea Willis 4.18 3h1; Erika Malaspina 4.18 8h2; Kathryn Tomczak 4.18 9h2

LJ 1st round (24) Jahisha Thomas (gbr) 6.40 (3.0) 1h4; Madisen Richards 6.21 (2.6) 2h4; Rhesa Foster 6.21 (3.0) 1h3; Mercy Abire (ngr) 6.21 (1.0) 3h4; Raynesha Lewis 6.20 (3.2) 1h1; Destiny Longmire 6.13 (2.2) 2h3; Jhoanmy Luque (ven) 6.12 (2.8) 4h4; Ja'la Henderson 6.11 (3.0) 1h2; ... Ieva Turke (lat) 5.93 (0.3) 6h3; ... Jessica Barreira (por) 5.87 (1.9) 8h3

TJ 1st round (26) Ja'la Henderson 13.50 (2.1) 1h4; Jahisha Thomas (gbr) 13.46 (1.1) 2h4; Lajarvia Brown 13.42 (1.8) 3h4; Jessie Maduka (ger) 12.42 (1.3) 4h4; Jhoanmy Luque (ven) 13.30 (1.7) 5h4; Chaquinn Cook 13.30 (2.4) 6h4; Ashley Henderson 13.30 (0.2) 1h3; Ciynamon Stevenson 13.26 (0.8) 2h3; Shardia Lawrence (jam) 13.24 (2.5) 7h4; Michelle Fokam 13.20 (1.0) 8h4; Jehvania Whyte (jam) 13.16 (2.0) 9h4; Konstantina Romaiou (gre) 13.11 (2.0) 10h4

SP 1st round (24) Maggie Ewen 19.13 1h4; Jessica Woodard 17.26 2h4; Banke Oginni 17.11 1h3; Lena Giger 17.03 3h4; Brenn Flint 16.58 4h4; Laulauga Tausaga 16.50 2h3; Meia Gordon 16.42 3h3; Kiley Sabin 16.42 5h4; Tochi Nlemchi 16.29 6h4; Alyssa Wilson 16.22 7h4; Samantha Noennig 16.14 8h4; Jess St. John (ant) 16.11 9h4; Nora Monie 16.07 1h2; Bailey Retzlaff 16.02 4h3; Elena Bruckner 15.93 5h3; Ashlie Blake 15.93 10h4;  MacKenna Howard 15.91 6h3; .. Alexandra Emilianov (mda) 15.39 11h3

DT 1st round (25) Shadae Lawrence (jam) 62.10 1h3; Valarie Allman 59.68 2h3; Maggie Ewen 59.37 3h3; Laulauga Tausaga 58.22 4h3; Gabi Jacobs 57.28 5h3; Alexandra Emilianov (mda) 54.68 6h3; Alyssa Wilson 53.95 7h3; Serena Brown (jam) 53.87 8h3; Elena Bruckner 53.61 1h2; Calea Carr 53.42 9h3; Agnes Esser (can) 53.27 9h3; Jessica Woodard 53.18 10h3; Kiana Phelps 53.04 1h1; Kelcey Bedard 53.00 3h2; ... Babtte Vandeput (bel) 50.88 3h1; Konstadina Spanoudakis (gre) 50.73 8h2

HT 1st round (26) Brooke Andersen 71.26 1h3; Janee Kassanavoid 67.94 2h3; Temi Ogunrinde 65.88 3h3; Kaylee Antill 63.89 1h2; Alyssa Wilson 63.85 4h3; Ashley Bryant 63.50 5h3; Lara Boman 62.39 6h3; Maddy Nilles 62.29 7h3; Helene Ingvaldsen (nor) 62.03 8h3; Kelcey Bedard 61.88 2h2; Valarie Allman 61.42 9h3; Nayoka Clunis (jam) 61.33 10h3; Camryn Rogers 61.31 11h3; Aisiah Tuiasosopo 61.30 12h3; Agnes Esser (can) 61.21 13h3; Linnea Jonsson (swe) 60.98 3h2; Rebecca Keating (gbr) 60.61 14h3; Emelda Malm-Annan 60.50 4h2; Shelby Gunnells 60.08 5h2; Amy Herrington (gbr) 59.94 6h2

JT 1st round (24) Mackenzie Little (aus) 57.19 1h3; Alyssa Olin 53.83 2h3; Kristen Clark 52.84 3h3; Nicolle Murphy 52.22 4h2; Keira McCarrell 52.15 1h1; Madalaine Stulce 51.88 5h3; Haley Crouser 51.39 6h3; Vanja Spaic (bih) 50.84 7h3; Jenna Gray 50.50 8h3; Brittni Wolczyk (can) 50.46 9h3; Ashton Riner 50.21 10h3; ... Atina Kamasi (srb) 48.76 13h3; ... Katia Coquis (esp) 47.19 2h1

No comments:

Post a Comment

RunBlogRun